Po pierwsze pij wodę!

Pijemy za mało wody

Pij wodę! Wiele osób ma z tym niestety spory problem, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, gdy temperatury za oknem nie nastrajają do tego zbyt mocno. Mowa będzie o piciu wody. Lekarze i dietetycy biją na alarm, bo Polacy spożywają jej zdecydowanie za mało!

hand-1576418_1280Dlaczego powinniśmy pić wodę

A powodów, dla których warto ją pić, jest bardzo wiele. Przypomnijmy, że zwykle zaleca się wypijanie dziennie dwulitrowej butelki tego podstawowego dla człowieka płynu. Przecież nasz organizm głównie składa się z wody właśnie, musimy zatem stale jej do niego dostarczać. Wspaniale poprawia także procesy trawienne, ruchomość stawów, a także chroni poszczególne elementy organizmu, jak choćby gałkę oczną czy rdzeń kręgowy. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie sprawia, że nerki nie mogą wykonywać swojej pracy prawidłowo.

Jeśli nie wypijemy min. 1,5 litra wody w ciągu dnia, możemy się poczuć znużeni i osłabieni, mogą wystąpić zawroty głowy i drżenie rąk. Oznacza to, że poziom elektrolitów drastycznie się obniżył. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po wodę wysoko zmineralizowaną.

Na co wpływa woda w naszym organizmie

Niewiele osób wie o tym, że to właśnie woda reguluje temperaturę naszego ciała. Poza tym doskonale gasi pragnienie, poprawia wytrzymałość fizyczną, a także pomaga organizmowi oczyszczać się z toksyn. Jest także ważna dla osób, które usiłują zrzucić zbędne kilogramy – poprawiamy metabolizm i hamujemy apetyt. Wypełnia żołądek, na długi czas dając uczucie sytości, w związku z tym tracisz apetyt na podjadanie niezdrowych przekąsek.

Jeśli ktoś ma problemy z tym, aby pamiętać o wypijaniu wody, może sobie ustawić w smartfonie specjalną aplikację, która będzie mu o tym fakcie przypominała. Pij wodę na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles