Spacery – Zdrowotne właściwości

Spacery

Wydawać by się mogło, iż zwykłe spacery to tak naprawdę nic szczególnego, że powinniśmy uprawiać sporty wymagające wiele wysiłku. Jednak wielu z nas zwyczajnie roli spacerów nie docenia, a i one przyczynić się mogą do zachowania dobrego zdrowia oraz utraty zbędnych kilogramów. Dlaczego zatem warto urządzać sobie przechadzki?

Zdrowotne właściwości

animal-1766151_1280

Spacery pomogą ujędrnić nieco nogi i pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki. Ponadto jeśli zaczniesz regularnie spacerować przez około godzinę, po jakimś czasie dostrzec możesz spadek wagi o nawet kilka kg. W ten prosty sposób możesz także ochronić swój mózg przed starczym otępieniem oraz osłabieniem pamięci. Nie zapominaj także o tym, iż błahy z pozoru spacer jest w stanie skutecznie ustrzec Cię przed przeróżnymi chorobami cywilizacyjnymi – cukrzycą, otyłością, rakiem jelita grubego. Wiele osób zmagających się z zaparciami zauważa, że spacery znacznie im pomagają w zlikwidowaniu tego problemu. Spacer wzmocni też mięśnie i stawy, pomoże Ci uniknąć osteoporozy.

Wstań z kanapy, idź pospacerować

Jeśli w Twoim życiu jest sporo stresów, spaceruj koniecznie! Dotlenisz się, a hormony szczęścia zastąpią hormon stresu i będą pracowały na wysokich obrotach. Wstań z kanapy, idź pospacerować, a bardzo szybko zauważysz pozytywne zmiany w swoim zdrowiu i życiu!

park-1712676_1280

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles