60 słynnych miejsc i budowli na świecie, które możesz odwiedzić wirtualnie, bez wychodzenia z domu!

Nawet nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne świata. Redakcja portalu budowle.pl przygotowała dla Was listę 60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli, które można zwiedzać wirtualnie. Zapraszamy do wirtualnych podróży!

Machu Picchu

Machu Picchu to XV-wieczne miasto Inków znajdujące się w Peru. Liczne ogrody, tarasy, fontanny i pałace tworzą niesamowity pejzaż. Kompleks ten był niegdyś zamieszkały przez 1500 osób i był miejscem kultu. Obecnie jest rezerwatem wpisanym na listę UNESCO.

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Machu-Picchu-Peru/

Mont Saint Michel

Mont Saint Michel to wyspa o wysokości 78 metrów u normandzkiego wybrzeża Francji, w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Corocznie wyspę odwiedza ponad 3 miliony ludzi, którzy w okresie odpływów muszą pokonać 1,8-kilometrową groblę, by się tu dostać.

Zobacz model 3D: https://sketchfab.com/3d-models/mont-saint-michel

Tadż Mahal

Tadż Mahal znajduje się w indyjskim mieście Agra. Ten romantyczny grobowiec został wybudowany przez Szah Dżehana z dynastii Mogołów dla jego żony. Przy budowie brało udział ponad 20 tysięcy robotników, to oni przyczynili się do powstania tego jednego z „7 nowych cudów świata”.

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Taj-Mahal-India/

Sagrada Familia w Barcelonie

Sagrada Familia w Barcelonie to hiszpański kościół projektu słynnego Antonio Gaudiego. Choć budowa kościoła rozpoczęła się w roku 1882 roku, to do dziś dnia nie została ukończona. Po śmierci architekta w 1926 roku projekt przejmowało kilku innych architektów. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu całkowite ukończenie budowli w roku 2026, czyli w setną rocznicę śmierci Gaudiego.

Wirtualny spacer: https://sagradafamilia.org/visita-virtual

Angkor Wat

Ten największy na świecie kompleks religijny – Angkor Wat składa się z 250 budowli powstałych w XII wieku. Sam Angkor Wat wchodzi w skład większego kompleksu Angkor Thom.

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Angkor-Wat-Cambodia/

Skoro nie można wychodzić z domu z powodu pandemii dobrze, że jest możliwość zatrzymać się chwilę w tych miejscach. Redakcja nie zapomniała o Polsce, jest tam kilka słynnych budowli z Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles