Nordic walking – spacery z kijkami są trendy!

Nie tylko seniorzy

Jeszcze kilkanaście lat temu właściwie nikt w naszym kraju o tym sporcie nie słyszał, dziś maszerujący z kijkami ludzie (nie tylko seniorzy, jak mogłoby się wydawać) to norma w parkach, na skwerkach, osiedlach czy chodnikach, nordic walking wkroczył do Polski.? Można uprawiać ten sport przez cały rok, na każdej nawierzchni, bez specjalnych nakładów finansowych (wystarczą same kijki).

remove-1466552_1280

Nordic Walking dla zdrowia

Trudno wszak się temu dziwić, nordic walking tylko z pozoru wydaje się być dyscypliną niewymagającą od ćwiczącego zbyt dużego zaangażowania. Prawda przedstawia się zupełnie inaczej! Uaktywnia bowiem z powodzeniem aż 90% mięśni ludzkiego ciała. W ciągu jednej godziny marszu bez problemu spalić możemy aż 400 kalorii – przyznać należy, że dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy to świetna wiadomość.

nordic-walking-296270_1280Ponadto zmniejsza ryzyko osteoporozy (wzmacnia bowiem kości), co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet. Skutecznie zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, między innymi cukrzycy, obniżając jednocześnie poziom kwasów tłuszczowych we krwi.

Zalety Nordic Walking

Jakie jeszcze zalety ma nordic walking? Można uprawiać ten sport przez cały rok, na każdej nawierzchni, bez specjalnych nakładów finansowych (wystarczą same kijki). W dużym stopniu zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa, trenuje i wzmacnia mnóstwo mięśni. Co ciekawe spacer z kijkami jest dwa razy efektywniejszy niż bez nich. Sport ten bez wahania można polecić właściwie każdemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles