Warto jeść zupy zimą!

Zupy to fantastyczne propozycje na cały rok, jednak szczególnie często powinniśmy spożywać je w miesiącach jesienno – zimowych. Dlaczego? Już odpowiadamy!

Dlaczego zupy zimą

Proste w przygotowaniu, sycące, aczkolwiek niskokaloryczne, świetnie rozgrzewają – stać się mogą nie tylko obiadową propozycją, świetnie sprawdza się w roli kolacji (niektórzy spożywają je nawet na śniadanie). Wspaniale zapobiegają też infekcjom powstałym na skutek wyziębienia – to zimą szczególnie istotna kwestia. Poza tym zupy zapewniają naszemu organizmowi nawodnienie, zwykle mają w swym składzie sporo warzyw, zatem dostarczają nam ogromnej ilości witamin i składników odżywczych. Ponadto w zupach w sezonie zimowym pojawić się mogą typowo rozgrzewające składniki – wówczas będą spełniały swoją rolę w dwójnasób!

Jakie zupy w Polsce

W Polsce na zimę najlepsze będą bulion i kapuśniak. Dlaczego bulion nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, zawsze silnie rozgrzewa więc będzie nieoceniony po powrocie z zimowych szaleństw. Podobnie kapuśniak z zasmarzaną kapustą na pachnącym prawdziwym wędzonym boczku, albo jeszcze lepiej na wędzonym ziobrze jak kwaśnica po góralsku. Obie propozycje rozgrzeją każdego, a w odwodzie mamy jeszcze takie wspaniałe rozgrzewające polskie zupy jak żurek i flaki.

Eksperymentujcie !!!

Zachęcamy gorąco do eksperymentowania, szukania własnych pomysłów, smaków oraz czerpania zewsząd inspiracji. Wszak nie tylko pomidorowa, żurek, kapuśniak, ogórkowa czy rosół to ciekawe propozycje, prócz tego mamy mnóstwo innych interesujących zup, jak choćby kremy warzywne, zupa tajska, meksykańska, z batatów, z czerwonej cebuli, zupa Pho czy minestrone – oraz tysiące innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Related Articles