Dieta Diamondów – co warto o niej wiedzieć?

Dieta Diamondów to tak naprawdę w dużej mierze zdrowy i zbilansowany sposób odżywiania. Wiele osób stosuje ją przede wszystkim dlatego, że nie jest przesadnie restrykcyjna. Zwraca się tu uwagę na to, by każdego dnia spożywać warzywa w dużej ilości, wskazane są także owoce (oprócz bananów). Białka i produktów typowo skrobiowych nie powinno się z sobą łączyć.

Historia Diety Diamondów

Dieta Harleya i Marylin Diamondów została opracowana i największe triumfy święciła w latach 80 i 90 XX wieku – nie oznacza to jednak, że jest to już model żywienia obecnie zapomniany. Nadal wielu ludzi stosuje się do głównych założeń tego modelu żywienia, nadal co kilka lat ukazuje się jakaś pozycja książkowa propagująca główne zasady diety Diamondów – ostatnie wydanie w Polce nastąpiło w 2005 roku.

Założenia Diety Diamondów

Wedle założeń tej diety dziennie spożywać powinniśmy 60% produktów węglowodanowych, 30% białkowych oraz 10% tłuszczowych. Poza tym w zupełności wystarczające okazują się tu być trzy główne posiłki, osoby ze skłonnością do podjadania mogą pomiędzy nimi spożyć niewielką przekąskę, na przykład w formie owocu. Dieta zakłada także jedzenie warzyw strączkowych w sporych ilościach. Ważna zasada – Z mięsem(również rybą) nie można jeść makaronów, ryżu, kaszy, chleba i ziemniaków itp.

Przykładowy dzień Diety Diamondów

Dzień powinno się zacząć od zjedzenia porcji świeżych! owoców. Żeby po nich zjeść śniadanie trzeba odczekać minimum 0,5h (tyle czasu żołądek potrzebuje na ich strawienie) wyjątkiem jest banan – ok.1h.Potem można zjeść śniadanie czyli mamy do wyboru albo chleb z warzywami(wszystkiego rodzaju) albo np. ser czy twarożek(ich tez nie można jeść z chlebem) lub wędlina czy pasztet itp, z warzywami.Jeśli zjadło się chleb z warzywami to do następnego posiłku trzeba odczekać min. 3 godz. a jak się zjadło wg. drugiego wariantu(ser lub szynka+warzywa) potrzeba 4 godzin na strawienie. Na obiad obowiązuje główna zasada niełączenia białka i skrobi. Jemy albo mięso z warzywami albo warzywa z ziemniakami , kaszami lub ryżem. Kolacja – można zjeść kanapki wg. powyższych zasad lub coś innego np. znowu owoce. Słodycze są niezalecane ale jeśli ktoś nie może bez nich żyć to może je jeść jako oddzielny posiłek, najlepiej na kolacje, aby żołądek miał więcej czasu czyli cala noc by je strawić.

Wedle jej założeń w ciągu miesiąca schudnąć można nawet około 6 kilogramów – warto spróbować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles