8 powodów, dla których musisz pływać

Lato daje nam nieograniczone możliwości by pływać. Podczas pływania nasze ciało rozwija się harmonijnie – pracuje niemal każdy mięsień. Sport ten pomaga wzmocnić kondycję, ale też wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowo, pływanie na świeżym powietrzu poprawia krążenie krwi oraz przyśpiesza metabolizm.

Oto 8 powodów dlaczego musisz to robić?

Pływanie
Pływanie
  1. Pływanie pobudza do pracy całe ciało, jednocześnie nie powodując jego obciążania. Woda wykonuje większość pracy za nas*. Wszystko za sprawą siły wyporu, która powoduje, że ciężar ciała maleje. Pływanie to sport adresowany do wszystkich – niezależnie od wieku   i płci.
  2. Ruch w wodzie pozwala rozluźnić mięśnie karku i pleców oraz koryguje wady postawy – w związku z tym, pływanie jest jednym z najlepszych sportów dla ludzi mających problemy z kręgosłupem oraz pracujących przed komputerem. Ze względu na rosnącą liczbę osób prowadzących siedzący tryb życia, pływanie powinno stać się sportem naszych czasów.
  3. Pływanie opóźnia oznaki starzenia i modeluje ciało. Woda ujędrnia i wygładza naskórek oraz zmniejsza cellulit. Ciśnienie hydrostatyczne działa podobnie jak masaż limfatyczny. W masowanym ciele krew i limfa krążą sprawniej – dzięki temu dużo szybciej wydalane są z organizmu toksyny.
  4. Pływanie umożliwia szybkie spalanie kalorii. Czas spędzony w wodzie, z pewnością nie będzie czasem straconym dla ludzi pragnących zrzucić kilka kilogramów. Godzina pływania stylem klasycznym pozwala spalić nawet 600 kilokalorii. Samo przebywanie w wodzie przyspiesza tempo przemiany materii nawet o 50%. Dlatego ważne jest, aby nie pływać z pustym żołądkiem – organizm pozbawiony zapasów energii szybko traci siły. Nie należy też przesadzać w drugą stronę – posiłek należy zjeść minimum godzinę przed pływaniem. Przy regularnym treningu warto mieć zawsze pod ręką baton odżywczy Herbalife Formuła 1 Express –  zdrowy posiłek, z którego  możemy skorzystać w każdym momencie.
  5. Basen to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią się męczyć i czuć spływającego po plecach potu. Wiele osób rezygnuje z siłowni lub biegania, ponieważ uważają, że nadmiernie pocące się ciało to zbyt nieprzyjemne doznanie. Woda umożliwia ruch – jednocześnie uniemożliwiając „spocenie się” organizmu. Przyjemnie chłodna woda, oblewająca ciało podczas ćwiczeń to chyba najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią się pocić.
  6. Pływanie hartuje i poprawia odporność, dlatego uprawianie sporu w wodzie  zalecane jest już od najmłodszych lat.
  7. Umiejętność pływania to nie tylko sport – utrzymanie się na wodzie oraz wiedza na temat zachowania się na plaży, czy na basenie daje poczucie bezpieczeństwa, a często nawet może uratować życie.   Pływanie powinno więc zajmować szczególne miejsce w wychowaniu fizycznym i rekreacji ruchowej ludzi w każdym wieku.
  8. Przedłużająca się zima i jesień sprawiają, że chcemy wykorzystać każdy dzień lata. Słoneczne dni pozwalają dostarczyć organizmowi potężną dawkę witaminy D, która ma bardzo duży wpływ na naszą kondycję psychiczną  i samopoczucie. Tymczasem tygodni, kiedy możemy skorzystać z promieni słonecznych jest niewiele, dlatego warto wykorzystać każdą chwilę. Dzięki pływaniu na świeżym powietrzu możemy połączyć wakacyjny relaks  z ćwiczeniami i dbać o formę również podczas urlopu, czy wypadu za miasto z przyjaciółmi.

Newseria.pl
Redakcja GP, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles