Sport indoorowy w praktyce – poznaj tajniki aktywności fizycznej w domu

Zimowa aura za oknem i niskie temperatury nie zachęcają do wyjścia na siłownię lub pobiegania w okolicy, jednak dom także może okazać się odpowiednim miejscem regularnych ćwiczeń fizycznych. Jak rozpocząć przygodę ze sportem we własnych czterech kątach?

Poszukaj inspiracji

Zanim rozpoczniesz domowy trening, zasięgnij nieco informacji na temat sportowych do’s i dont’s. Sięgnij po filmy instruktażowe, które możesz odtworzyć na telewizorze lub laptopie. Pamiętaj, że także internet to dobre źródło inspiracji. Poszukaj bloga o tematyce fit – z pewnością znajdziesz blogerkę, której propozycje ćwiczeń w formie zdjęć i wideo przypadną Ci do gustu. Aby dowiedzieć się, na co dobrze jest zwrócić uwagę podczas domowego fitnessu, możesz skonsultować się z trenerem personalnym.

ćwiczenia
ćwiczenia

Zaopatrz się w niezbędne gadżety

Uprawiając sport, sięgnij po akcesoria, które ułatwią domowy trening. Są też takie, bez których aktywność ruchowa w domu nie jest możliwa, np. odpowiednie ubrania i mata do ćwiczeń. Okazują się one niezastąpione w przypadku ćwiczeń fitness oraz jogi, ponieważ gwarantują komfort i bezpieczeństwo podczas treningu. Maty sportowe zapewniają pełną amortyzację, a ich rozmiar i kolor możesz dobrać względem swoich możliwości i upodobań. Do domowych ćwiczeń przydadzą się również ciężarki, skakanka, a także stoper. Ania Skura, autorka bloga WhatAnnaWears, zwraca uwagę na konieczność nawodnienia organizmu podczas uprawiania sportu. W tym celu korzysta z poręcznej butelki filtrującej BRITA fill&go Vital. Taką butelkę możesz wziąć ze sobą wszędzie, np. na basen lub siłownię.

Sport: początek przemiany

Dobrze jest, gdy decyzji o podjęciu aktywności fizycznej towarzyszą także zmiany w innych sferach życia. Warto w tym czasie zacząć bardziej świadomie podchodzić do kwestii żywieniowych. Zwracaj uwagę na to, aby Twoja dzienna dieta bogata była w warzywa, owoce, jak i zrównoważone porcje nabiału. Staraj się unikać potraw smażonych na głębokim tłuszczu, słodycze zastąp zdrowymi przekąskami – w internecie znajdziesz sporo pomysłów na wartościowe zagryzki. Niech trening siłowy wiąże się także z treningiem Twojej osobowości. Regularne ćwiczenia uczą zachowania konsekwencji w życiu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci w wytrwałości realizować zamierzone cele życiowe. Podjęcie aktywnego stylu życia może pomóc zapoczątkować doskonalenie samej siebie także na różnych innych płaszczyznach. Do dzieła!

Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles