Dom przyjazny alergikowi. Każdy detal jest ważny

Alergia, modne obecnie minimalistyczne wnętrza są wręcz stworzone dla alergików. Gładkie i proste powierzchnie są łatwe w sprzątaniu, a to właśnie czystość jest najważniejsza, gdy w domu mieszka uczuleniowiec. Jednak czy można mieć wpływ na wszystkie elementy wystroju?

Zwróć uwagę na każdy detal

Alergeny to nie tylko pyłki i pokarmy, które mogą dostać się do organizmu, by wywołać objawy. Silne reakcje alergiczne wywołuje też kontakt dotykowy z pewnymi wyrobami. Tak jest w przypadku niektórych metali. – Najczęściej występującą alergią kontaktową jest uczulenie na nikiel i chrom (dotyka aż 13% dorosłych i 8% dzieci na świecie). Metale te zawarte są niemal we wszystkim – począwszy od sztućców i biżuterii aż po klamki, szyldy oraz akcesoria meblowe. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw problemom alergików – mówi Zbigniew Drzewiński, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z firmy Gamet S.A. – Mamy w swojej ofercie innowacyjne klamki, szyldy, uchwyty oraz gałki, których powłoka nie zawiera niklu i chromu, co minimalizuje wystąpienie alergii kontaktowej. Aseptyczność naszych produktów potwierdzona została przez badania wykonane w Polsce i za granicą. Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz instytut EMSL w Stanach Zjednoczonych potwierdziły to jednoznacznie swoimi badaniami. Badania sanitarne wykonane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi udowodniły działanie bakteriobójcze. Różnorodność i uniwersalny kształt tych specjalnych  produktów pozwala dopasować je do każdego wnętrza – podkreśla Z. Drzewiński.

dom
dom

Uchwyt oraz klamka – najczęściej dotykany element w każdym pomieszczeniu

Istotnym elementem każdego wnętrza są ozdobne akcesoria meblowe i budowlane. Nie każdy uzmysławia sobie, że uchwyty oraz klamki to najczęściej dotykane elementy w każdym domu, biurze, żłobku, przedszkolu czy też w spa i szpitalu. Dlatego bardzo ważną kwestią jest, ażeby akcesoria te nie zawierały niklu oraz chromu oraz działały bakteriobójczo czy bakteriostatycznie.

W zabieganym świecie, który nas otacza, niewiele osób znajduje czas, aby systematycznie czyścić uchwyty na swoich meblach czy klamki na drzwiach. Warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniego uchwytu lub klamki.

Źródło: Newseria.pl
Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles