Ekologiczne naczynia jednorazowe, których nie może zabraknąć na imprezie

Naczynia są niezbędne podczas imprezy, bo to właśnie dzięki nim możliwe staje się bezproblemowe podawanie posiłków. Dawniej do wyboru było wyłącznie gliniane naczynie, proste, o specyficznym zapachu. Obecnie wybór jest ogromny, bo do produkcji sięga się po rozmaite materiały. Pojawiły się również naczynia jednorazowe. Wiele osób kojarzy je głównie z produktami z tworzywa sztucznego. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są ekologiczne alternatywy. Czas zrezygnować z plastiku, który zanieczyszcza planetę na rzecz produktów przyjaznych środowisku. Naczynia jednorazowe mogą być papierowe lub wykonane ze skrobi modyfikowanej. Wspaniale sprawdzają się podczas imprezy (na przykład grilla).

Z jakiego materiału wybrać naczynia jednorazowe?

Naczynia jednorazowe są używane w wielu miejscach, nie brakuje ich w lokalach gastronomicznych i rozmaitych firmach. Przydają się także w życiu codziennym. Jednorazowe zestawy sprawdzą się w wielu sytuacjach. Popularne są naczynia z tworzywa termoplastycznego. Cechuje je wysoka wytrzymałość. Można też liczyć na sprężystość i elastyczność. Możliwe staje się uzyskanie naczynia o dowolnym kształcie. Może mieć ono gładką powierzchnię lub pofalowaną. Naczynia z tworzywa termoplastycznego są bardzo lekkie i łatwe w transporcie. Nie zajmują wiele miejsca, a ich produkcja nie wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. Kolejną opcją będą papierowe naczynia jednorazowe, czyli rozwiązanie ekologiczne. Celuloza może pochodzić nawet z odzysku. Na jej korzyść przemawia przyjazność dla środowiska naturalnego oraz to, że ulega szybkiemu rozkładowi. Naczynia papierowe są oczywiście mniej trwałe niż plastikowe, trzeba też liczyć się z wyższą ceną. W przypadku imprezy w plenerze będzie to jednak świetna opcja.

Jeśli ktoś ma zamiar wziąć jedzenie na wynos, to warto umieścić je w papierowym naczyniu. Nie trzeba martwić się o to, że będzie do wyrzucenia. Tektura jest wbrew pozorom wytrzymała, sięga się po nią do produkcji kubków, talerzy, pudełek do pizzy. Może mieć kontakt z wodą i olejem jadalnym. Nie wchodzi w interakcje z żywnością. Jeszcze innym rozwiązaniem będą naczynia styropianowe, czyli wykonane z twardego tworzywa sztucznego, bardzo odpornego, nieprzepuszczalnego, wielokrotnego użytku, odpornego na działanie wyższych temperatur. Naczynia jednorazowe ekologiczne powstają ze skrobi kukurydzianej, trzciny cukrowej, włókien bambusowych. Wybór jest obecnie ogromny. Są one bardzo dobrej jakości i świetnie zastępują elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Na uwagę zasługują naczynia bambusowe, wielokrotnego użytku, nadają się do recyklingu, nie generują żadnych zanieczyszczeń, posiadają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Ze względu na ich trwałość rewelacyjnie sprawdzają się w domu i podczas przyjęć.

Jakie przydadzą się jednorazowe naczynia na imprezę?

Na imprezę potrzebne będą rozmaite naczynia jednorazowe, na szczęście obecnie można liczyć na ogromny wybór. Nie trzeba ograniczać się do podstawowych elementów zastawy stołowej w postaci talerzy i sztućców. Nie ma problemu z zakupem jednorazowych kieliszków do napojów alkoholowych, słomek, tacek itd. Na imprezie potrzebne będą oczywiście kubki jednorazowe, aby każdy mógł ugasić pragnienie w plenerze. Dostępne są nawet modele szkłopodobne, bardzo wytrzymałe i eleganckie. Idealnie nadają się do serwowania gorących napojów, wyróżnić można także kubki termiczne jednorazowe, w których znajdzie się przykładowo kawa. Wybór jest obecnie tak ogromny, że można kupić nawet specjalne kieliszki jednorazowe do wina, szampana, wódki. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dla dzieci warto wybrać zastawę stołową z ciekawym nadrukiem.

Potrzebne są także talerzyki, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie imprezę. Trzeba przecież na czymś podawać jedzenie. Zaletą talerzy jednorazowych jest to, że znika problem z ich stłuczeniem. Nawet jeśli komuś spadnie naczynie na twardą powierzchnię, to jedyną stratą będzie upuszczone jedzenie. Papierowe talerze są bardzo tanie i wytrzymałe. Można na nich położyć dowolne produkty spożywcze. Wspaniale sprawdzają się naczynia z trzciny cukrowej, masy celulozowej, włókien bambusowych. Warto też wiedzieć, że dostępne są talerze z otrąb, które można zjeść. Będzie to ciekawa atrakcja na imprezie, szczególnie w przypadku dzieci. Talerzyki otrębowe są w pełni jadalne, a w smaku przypominają wypieczoną kromkę świeżego chleba. Można przebierać w kształtach i rozmiarach.

W co warto się zaopatrzyć na imprezę?

Na imprezę warto wyposażyć się w różne miski i tacki jednorazowe. Przydadzą się miski na zupę, tacki na przystawki, duże talerze na ciasto. Warto zdecydować się na zakup kolorowych naczyń, które będą stanowić ciekawe elementy dekoracyjne. Wielokolorowe talerze, kubki i miski to rewelacyjne rozwiązanie na imprezę, szczególnie dziecięcą. Jednorazowe mogą być także rozmaite akcesoria, przydatne będą przede wszystkim patyczki do szaszłyków i wykałaczki. Do drinków nie może zabraknąć jednorazowych parasolek, które wspaniale nadają się do dekorowania kieliszków. Przydatne są także słomki, dostępne w wielu kolorach i wzorach. Mogą być wykonane z bioplastiku, są one wówczas bardziej wytrzymałe od modeli papierowych.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są słomki szklane i bambusowe ponieważ są wielokrotnego użytku. Nie może zabraknąć serwetek, ręczników kuchennych. Na imprezę potrzebne będą różne artykuły higieniczne. Jak wiadomo, zawsze może coś się wylać lub poplamić. Brudne palce podczas spożywania posiłku to coś naturalnego, szczególnie w przypadku dzieci. W plenerze miło jest zjeść coś bez konieczności używania szeregu rozmaitych sztućców. Goście chcą czuć się komfortowo, a naczynia jednorazowe sprawdzają się rewelacyjnie. Nie trzeba martwić się o ich zniszczenie. Wystarczy je wyrzucić po wykorzystaniu i po problemie. Nie trzeba niczego zmywać, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Podsumowując, z jednorazowych naczyń na imprezę przydadzą się przede wszystkim:

 • kubki,
 • talerze,
 • miski,
 • noże,
 • widelce,
 • łyżeczki,
 • łyżki,
 • patyczki do szaszłyków,
 • wykałaczki,
 • słomki,
 • kieliszki,
 • mieszadła,
 • artykuły higieniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles