Catering dietetyczny – dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Polacy coraz chętniej korzystają z cateringu dietetycznego. Przyczynia się do tego przede wszystkim brak czasu, ale i często brak wiedzy na temat gotowania czy odpowiedniego doboru składników zdrowej diety. Dlaczego warto korzystać z tego sposobu odżywiania?

Czym jest catering dietetyczny?

W odróżnieniu od zamawianych jednorazowo potraw z dostawą do domu, jak popularna pizza czy burgery, catering dietetyczny opiera się na zdrowych, zbilansowanych posiłkach, które zaspokajają dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

Jadłospis w dobrej jakości cateringu dietetycznym opracowywany jest przez specjalistów z zakresu zdrowego odżywiania i dopasowany do potrzeb oraz wymagań klienta. Jedzenie, odpowiednio zapakowane, dostarczane jest codziennie pod wskazany adres.

Jakie zalety cateringu dietetycznego?

Obecnie zalety tego sposobu odżywiania się doceniają już nie tylko sportowcy czy osoby z nadwagą, ale i wszyscy, którzy na codzienne gotowanie nie mają czasu.

Coraz powszechniej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i zdrowie ma to, co spożywamy. Jednocześnie intensywna, wielogodzinna praca powoduje, że nie mamy ochoty gotować codziennie, zwłaszcza kiedy trzeba przygotowywać urozmaicone posiłki, które będą zdrowe i smaczne. Dodatkowo, wśród młodych osób zanika chęć nauki gotowania – często wyżej stawiają rozwój osobisty i zawodowy.

Statystycznie najczęściej z diety pudełkowej korzystają mieszkańcy dużych i średnich miast. Wpisując w wyszukiwarkę np. catering dietetyczny Kraków, otrzymamy wiele wyników wyszukiwania. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać firmę, która naprawdę zadba o nasze zdrowie.

Na co zwrócić uwagę?

Wśród ofert na rynku cateringu dietetycznego zdarzają się nieuczciwe firmy. Dlatego lepiej sprawdzić przed zamówieniem, jakie opinie ma firma wśród innych użytkowników.

Profesjonalny catering dietetyczny opracowywany jest zawsze przez dietetyka. Powinien mieć w ofercie także wiele różnych opcji, dopasowanych do potrzeb klientów.

Na przykład dieta pudełkowa Kraków ma w swojej ofercie nie tylko dietę standardową, ale i wegetariańską, dla sportowców, dla osób odchudzających się, dietę z niskim indeksem glikemicznym czy popularną ostatnio dietę ketogeniczną.

Każda z diet na https://gastromonkey.pl zawiera kilka możliwości wyboru kaloryczności dziennej. Wyjątkiem jest detox sokowy, który zakłada 1300 kcal dziennie.

Pamiętajmy, że dobrze dobrana dieta cateringu dietetycznego pozwala oszczędzić czas, zapewniając przy tym zdrowe i smaczne odżywianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles