Strona głównaFitWegańska mistrzyni fitnes bije rekord świata kobiet w kategorii plank

Wegańska mistrzyni fitnes bije rekord świata kobiet w kategorii plank

Kanadyjska entuzjastka fitness robiła plank przez ponad cztery godziny, pobiła rekord świata kobiet w kategorii plank.

Weganka, Dana Głowacka, pobiła rekord świata kobiet w kategorii najdłuższej deski brzusznej. Nowy rekord wynosi 4 godziny i 20 minut.

Głowacka, która zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym konkursie Pucharu Świata w Pekinie w 2016 roku w Pekinie, zdołała utrzymać pozycję deski przez oszałamiające cztery godziny i 20 minut.

Jestem bardzo szczęśliwa

„Naprawdę, jeśli włożysz w to wszystko, w co wierzysz, zrobisz to! Dziękuję”, napisała na Instagramie.

„Trenuję od czterech lat z Georgem Hoodem. Cztery lata z czterema godzinami i 20 minutami. Utrzymanie ciała wymaga wysiłku”.

Głowacka, która od lat ćwiczy Ashtanga i Yin-jogę, aby pomóc w utrzymaniu równowagi, została zapytana przez wegańską firmę odzieżową Plantpump, czy jest weganką, czy nie.

„Tak, jestem wegańskim sportowcem. Spirulinę mam we krwi”, odpowiedziała.

Rekordziści świata

 

Głowacka nie jest jedynym wegańskim sportowcem, który rywalizuje o tytuł mistrza świata. W zeszłym roku kultowa biegaczka na dystans, Fiona Oakes, zdobyła swój czwarty rekord świata Guinnessa. Ostatnie osiągnięcie Oakesa dotyczyło „Najszybszego półmaratonu w stroju dla zwierząt (kobieta)”, który ukończyła w czerwcu.

http://serwer2256424.home.pl/autoinstalator/wordpress/dbac-o-forme-sezonie-jesienno-zimowym/

Po zatwierdzeniu jej nagrania Oaks poświęciła ten honor „Vegan Power” – stwierdzając, że „robi to dla zwierząt, ludzi i planety”.

Musisz przeczytać