Wakacje last minute w Egipcie i Turcji

Wakacje last minute to świetna propozycja dla osób, które chcą wypocząć za granicą bez konieczności wydawania ogromnej sumy pieniędzy. W ofercie biur podróży znajdują się różnorodne wycieczki, dzięki czemu każdy klient ma szansę wybrać wypoczynek, który najbardziej odpowiada jego upodobaniom. Jakie zalety ma system last minute? Jaki kraj warto wybrać na cel swojego urlopu?

Wakacje last minute

Oferty last minute pojawiają się na stronach biur podróży przez cały rok. Najpopularniejsze kierunki to Egipt, Turcja, Bułgaria, Grecja i Hiszpania. Dzięki last minute odwiedzić można także odległe kraje, jak Dominikana, Zanzibar, czy też RPA. Długość pobytu zależy od konkretnej oferty. Są to zarówno długie, jak i weekendowe wczasy. Oferty last minute pojawiają się w momencie, gdy organizatorowi wycieczki nie udało się wcześniej sprzedać wszystkich biletów. Przykładowo, wakacje z planowanym wylotem w połowie czerwca, sprzedawane są pod koniec maja. Klient, który wykupi takie wczasy, może przez cały okres pobytu korzystać z udogodnień, przysługujących w ramach oferty zakupionej z dużym wyprzedzeniem. Pewne utrudnienia dotyczą ośrodków kultury lub rozrywki, wymagających wcześniejszej rezerwacji biletów.

Last minute – najlepsze terminy

Choć last minute wakacje pojawiają się przez 12 miesięcy, warto z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować się na najbardziej atrakcyjne kierunki, w dobrej cenie. Koszt wyjazdu w dużym stopniu uzależniony jest od terminu wyjazdu. Im mniej dni zostało do wakacji, tym większe zniżki. Na takie okazje powinny w szczególności przygotować się rodziny oraz osoby, planujące wczasy z przyjaciółmi. W jakim okresie biura podróży udostępniają najlepsze oferty? Jest to oczywiście zima – kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia i zaraz po Nowym Roku. W przypadku takich krajów jak Egipt, czy Turcja nie trzeba martwić się złą pogodą, gdyż wysokie temperatury i świetna pogoda panują tam przez cały rok. Nawet zimą można zatem wypocząć na plaży, ciesząc się słońcem i pływając w hotelowym basenie lub lazurowym morzu. Kolejnym okresem dla wielbicieli tanich wakacji jest okres pomiędzy weekendem majowym a pierwszą połową czerwca. Biura podróży mają wówczas wykupione wyloty czarterowe, nie ma zbyt wielu podróżujących, a hotele wykazują większą przychylność w kwestii obniżki cen.

Wczasy last minute w Turcji

Wycieczki last minute bardzo często sprzedawane są jako ostatnie miejsca wakacji dostępnych wcześniej w systemie all inclusive. W zależności od pakietu, klient ma do dyspozycji open bar, trzy posiłki dziennie, napoje, kolorowe drinki i trunki lokalne. Nierzadko, wakacje all inclusive obejmują atrakcyjną animacje czasu wolnego – dla dzieci i dorosłych. Jedne z najlepszych ofert last minute to urlop w Turcji. Dlaczego warto jechać do tego miejsca? Turcja to zapierające dech widoki, bogactwo kulturowe i religijne, a przede wszystkim – wspaniałe zabytki. Kraj ten mocno różni się także od Polski kuchnią i cukiernictwem. Wybierając wczasy w Turcji all inclusive w niższej cenie, można spróbować oryginalnej, słodkiej baklavy, czy też Adana Kebap. Jakie miejsca są najczęściej odwiedzane przez turystów? Przed urlopem warto odpowiednio zaplanować cel swoich wycieczek. Na uwagę zasługują m.in.: meczet Hagia Sophia lub Błękitny Meczet, pałac Topkapi oraz Wieża Galata. Najpiękniejsze rejony stanowią natomiast: Antalya, Bodrum i Pammukale.

Oferty last minute do Egiptu

Egipt all inclusive jako wczasy wykupione na ostatnią chwilę to kolejna z interesujących dla klientów biur podróży propozycji. Kraina faraonów, podobnie jak Turcja, znana jest z wielu, wspaniałych rejonów i ośrodków kultury. Wakacje all inclusive zarezerwowane jako last minute warto przeznaczyć na zwiedzanie piramid w Gizie – dwóch największych (Cheopsa i Chefrena) oraz nieco mniejszej Mykerinosa. Budowle te powstały w okresie Starożytnego Egiptu i przetrwały do dziś, nierzadko z elementami wystroju wnętrz. Największa piramida Cheopsa została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. W czasie swojego pobytu w Egipcie warto także pojechać do Luksor, gdzie znajduje się słynna Świątynia Narodzin Amona połączoną Aleją Sfinksów z całym kompleksem obiektów ku czci bóstw w Karnaku.

Oferty last minute – kiedy można zrezygnować

Turcja all inclusive jako tanie wakacje to świetna propozycja dla klientów, którzy nie mają pomysłu, jak spędzić kilka lub kilkanaście dni wolnych od pracy. Ostatnie miejsca dostępne są tuż przed wylotem, jednak biura podróży dopuszczają możliwość rezygnacji z zakupionego pobytu. Według przepisów każdemu klientowi przysługuje prawo zwrotu biletów, w każdym momencie i z dowolnego powodu. Należy jednak pamiętać, by swoją rezygnację złożyć pisemnie, pilnując, by biuro podróży zatwierdziło wniosek. Im wcześniej zwrot zostanie zgłoszony, tym niższa kwota kary nałożona przez organizatora.

All inclusive oraz last minute to atrakcyjne oferty, które warto uwzględnić, planując swoje wakacje. Dzięki nim można zwiedzić wyjątkowe miejsca i korzystać z wielu udogodnień, np. SPA lub gier sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles