Nowy trend – siłownie na świeżym powietrzu!

A może siłownie na świeżym powietrzu. Do tej pory pójście na siłownię kojarzyło się wszystkim raczej z wykupieniem stosownego karnetu oraz uiszczeniem opłaty. Dziś jednak jest inaczej, pojawiły się bowiem siłownie na świeżym powietrzu. Pomysł rodem z Zachodu bardzo się u nas sprawdził – tego typu obiekty pojawiają się zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Niektóre urządzenia mają nawet mozliwość ładowania baterii w telefonie.

Przyciągają osoby właściwie w każdym wieku – młodzież, dorosłych, seniorów. Nierzadko ulokowane są przy placach zabaw, aby mogli z nich korzystać młodzi rodzice. Jakie urządzenia można na nich spotkać? Między innymi wioślarze, rowerki, koło, ławeczki, twister, orbitrek, jeździec czy motyl. Często wyposażone są także w drążki – to idealne rozwiązanie dla miłośników kalisteniki.

Jak stworzyć siłownie na świeżym powietrzu?

Tworząc zewnętrzny fitness park należy przede wszystkim pamiętać o doborze odpowiedniego miejsca. Najlepiej jeśli jest to miejsce dobrze znane, gdzie lokalna społeczność lubi spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Posadowienie tam siłowni natychmiast podnosi atrakcyjność terenu i daje dużą satysfakcję w postaci zadowolonych mieszkańców. Gdy już mamy odpowiednie miejsce dobrze jest zadbać o zróżnicowany dobór urządzeń. Na  placu powinny znaleźć się urządzenia o niskim stopniu trudności wykonywania ćwiczeń ale także takie, które pozwolą zaspokoić potrzeby bardziej wymagających.

Bardzo ważne jest aby zadbać o wykończenie całego placu lub chociażby powierzchni pod samymi urządzeniami odpowiednią nawierzchnią. Chodzi głównie o to aby zapobiec tworzeniu się zagłębień, w których w efekcie zalegnie woda i utworzy się błoto uniemożliwiające swobodne korzystanie z urządzeń. Na koniec warto zadbać o dodatkową infrastrukturę w postaci koszy na śmieci, ławek czy choćby stojaków na rowery.

Czy warto z nich korzystać? Zdecydowanie tak! Wszak już dwadzieścia minut treningu wpływa pozytywnie na naszą kondycję, dotlenienie organizmu, stan mięśni i stawów – a to wszystko zupełnie za darmo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles