Jak obrazy i dekoracje z mchu wpływają na samopoczucie

Joanna codziennie wracała z pracy przemęczona. Kilka godzin przed monitorem nadwyrężało jej wzrok. Siadała przed telewizorem, by trochę odsapnąć. Kolega poradził jej, by wymieniła telewizor na dekorację z mchu. Mąż Joanny, Robert, jest alergikiem. Spodobał mu się pomysł, bo słyszał o antyalergicznych właściwościach mchu. Czy obrazy i dekoracje z mchu rzeczywiście mogą zmieniać samopoczucie?

Jak obrazy i dekoracje z mchu wpływają na samopoczucie
Jak obrazy i dekoracje z mchu wpływają na samopoczucie

Dekoracje z mchu zamiast telewizora

Coraz więcej ludzi nie ma w domu telewizora. Na filmy pełnometrażowe chodzą do kina, a seriale oglądają na monitorach komputerowych. Na ścianie w takim wypadku znajdzie się więcej miejsca na inne ozdoby, np. obrazy.
Co zyskuje właściciel mieszkania, jeśli wśród tych obrazów znajdą się dekoracje z mchu?
Obrazy i dekoracje z mchu są przede wszystkim piękną ozdobą stworzoną z naturalnych elementów. Kompozycje wizualizują fragment lasu bądź inne przyrodnicze atrakcje (np. safari, sawannę, drzewko bonsai). Cieszą oczy swoimi barwami i kształtami, a ich uniwersalność sprawia, że pasują do każdego wnętrza.
Ale uroda to nie wszystko. Obrazy i dekoracje z mchu mają przy tym wiele innych zalet.

Odkąd wymieniłam telewizor na obraz z mchu chrobotka, wiem, co to znaczy domowy relaks. Codziennie odprawiam swój mały rytuał: po pracy rozsiadam się wygodnie w fotelu, piję herbatę z ulubionego kubka, słucham muzyki i patrzę na mój obraz. Moje oczy są wdzięczne. Mój umysł zwalnia obroty, a ja po kilkunastu minutach czuję się zregenerowana.
Joanna

elaks i inne walory obrazów z mchu:
• piękne kolory, miękka i subtelna faktura, nawiązanie do natury są jak pigułka o działaniu „relaks, wyciszenie, uspokojenie”,
• kurz, alergeny i toksyny – mech jest znakomitym ich pochłaniaczem, a to znaczy, że mieszkańcom lepiej się oddycha,
• za sucho, za wilgotno? – obraz z mchu jako regulator wilgotności jest niezawodny,
• bezproblemowość w utrzymaniu – mech nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i żadnej obsługi.

Wcale nie brakuje mi telewizora. Raz, że więcej czasu spędzam z żoną – odpoczywamy sobie przy muzyce. Dwa, nie muszę już maniakalnie ścierać kurzu z tamtego pudła. Podoba mi się ten zielony obraz. Niby nic, ale zmienił moje samopoczucie na znacznie lepsze.
Robert

Jak obrazy i dekoracje z mchu wpływają na samopoczucie
Jak obrazy i dekoracje z mchu wpływają na samopoczucie

Obrazy i dekoracje z mchu a samopoczucie w domu

Przyzwyczailiśmy się do tego, że obrazy wiszą na ścianie dla doznań wizualnych. Patrzenie na nie poprawia nastrój, jeśli lubimy otaczać się ładnymi rzeczami czy sztuką – ozdobami w naszym guście.
Obrazy z mchu – jak widać na przykładzie Joanny i Roberta – dają jeszcze więcej. Już nie tylko wrażenia z widoku się liczą, choć i one są niesamowicie przyjemne. Dodatki w postaci relaksu, lepszego powietrza i niekłopotliwego utrzymania to duży komplet przydatnych wartości. Ten „komplet” w postaci obrazu z mchu dobrze mieć w swoim domu (i w pracy) – dla poprawy samopoczucia.

Więcej obrazów i dekoracji z mchu znajdziesz na stronie: tropicalgarden.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles