Strona głównaDom i ogródABC ogroduIle kosztuje przygotowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia?

Ile kosztuje przygotowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia?

Są pewne formalności związane z realizacją inwestycji, których nie można pominąć. Należy do nich przygotowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia, pod warunkiem, że dana inwestycja może potencjalnie mieć wpływ na środowisko naturalne. W praktyce oznacza to przede wszystkim inwestycje budowlane różnego rodzaj

Jak łatwo się domyślić, z zasady przedsiębiorcy nie opracowują rzeczonej karty samodzielnie. Popularniejszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania ekspertom, którzy posiadają właściwe kwalifikacje. Zanim jednak skontaktujemy się ze specjalistą, jest jedno pytanie które może chodzić nam po głowie. Mianowicie, ile kosztuje przygotowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia? Od czego zależy jej koszt? Sprawdź!

Koszt sporządzenia karty informacyjnej przedsięwzięcia – najważniejsze informacje

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że koszt, z jakim wiąże się karta informacyjna przedsięwzięcia, a dokładniej mówiąc jej sporządzenie, zależy od okoliczności. Nie da się więc podać dokładnej kwoty, która byłaby prawidłowa w każdej sytuacji. Najbardziej istotna jest kwestia tego, z jakim typem inwestycji mamy do czynienia.

Typ inwestycji bowiem od razu wyznacza takie kwestie, jak ilość czasu i wysiłku potrzebne do wykonania zlecenia. W związku z tym przykładowo sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia dla inwestycji polegającej na budowie domu jednorodzinnego może kosztować od 1300 złotych, a w przypadku hali lub magazynu cena będzie mieściła się w przedziale 1300-2000 złotych. Jeśli zaś chodzi o farmę fotowoltaiczną, to prawdopodobny zakres cen to od 1500 do 2500 złotych.

Jednocześnie poza typem inwestycji trzeba też wziąć pod uwagę taki czynnik, jak chociażby lokalizacja, a także rozmiar planowanych obiektów (oraz obszaru, na którym mają one zostać wzniesione). Najprostszym sposobem na ustalenie precyzyjnie kosztów przygotowania karty informacyjnej przedsięwzięcia jest skontaktowanie się z firmą, która świadczy takie usługi i poproszenie jej o dokonanie profesjonalnej wyceny.

Warto zadbać o sporządzenie KIP przez ekspertów

Sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia nie jest zadaniem, które powinniśmy powierzyć pierwszej lepszej osobie bądź próbować poradzić sobie z nim samodzielnie. Jeśli bowiem w KIP zostanie popełniony błąd, może to być podstawą do poproszenia przez dany organ o poprawienie go, zanim będzie mogła zostać wydana decyzja środowiskowa.

Takie rozwiązanie wydłuży cały proces, a przecież często bardzo istotne jest, aby rozpocząć prace budowlane w pierwotnie wyznaczonym terminie. Lepiej więc zaufać profesjonaliście, który z uwagi na dużą wiedzę i doświadczenie takiego błędu nie popełni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać