Szklarnia i 4 powody, dla których warto ją mieć

0
1438
Szklarnia ogrodowa to coś więcej niż architektoniczny element domowego krajobrazu. To konstrukcja, której montaż zapewnia określone korzyści. Nic więc dziwnego, że dziś coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Oto 4 powody, dla których warto ją mieć również i u siebie.

Dlaczego warto kupić szklarnię?

1. Efektywność upraw i dłuższy czas wegetacji

Nie oszukujmy się! Klimat w Polsce nie jest zbyt łaskawy (zwłaszcza ostatnio) dla większości upraw. Szklarnia jest tutaj doskonałą alternatywą dla skądinąd trudnych warunków otoczenia. Po pierwsze – pozwala ona na znaczne wydłużenie okresu wegetacji. Po drugie – umożliwia wzrost roślinom, które w normalnych warunkach nie mogłyby być u nas uprawiane (np. cytrusy). Po trzecie – zapewnia maksymalną ochronę przed deszczem, gradem, zimnem i innymi, niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Szklarnie - Sklep ArlenTeam

2. Zdrowe uprawy = pyszne jedzenie

Uprawa roślin szklarniowych pozwala na przygotowywanie zdrowszych i smaczniejszych posiłków. Nie jest tajemnicą, że owoce i warzywa kupowane w markecie są nadmiernie “doprawiane” szeregiem substancji konserwujących o szkodliwym znaczeniu dla naszego organizmu. Własnoręczna uprawa to pewność jakości i smaku, ale też szansa na wzmocnienie własnej tężyzny fizycznej. Jednym słowem nie tylko zdrowo jemy, ale też poprawiamy naszą przemianę materii, wzmacniamy mięśnie i po prostu czujemy się lepiej, ćwicząc przy okazji samodyscyplinę.

3. Ekonomia to podstawa!

Dlaczego warto kupić szklarnię? Ponieważ jest to inwestycja opłacalna również pod kątem ekonomicznym. Owszem, własnoręczna budowa szklarni jest przedsięwzięciem skomplikowanym i czasochłonnym, ale zawsze można skorzystać z gotowych rozwiązań, oferowanych przez specjalistyczne firmy. Koszt postawienia szklarni zwraca się w bardzo krótkim czasie, a uzyskane w ten sposób korzyści, mają nie tylko finansowy wymiar. I choć szklarnie z dodatkowym wyposażeniem (uszczelki, elementy grzewcze i nawadniające itd.) są nieco bardziej kosztowne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać np. wariant podstawowy.

4. Dekoracja ogrodowa

Dzisiejsze szklarnie w niczym nie przypominają konstrukcji, które pamiętamy jeszcze z końca ubiegłego wieku. Profesjonalne szklarnie gotowe to bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne, które swoim pięknem zaskoczą każdego naszego Gościa. Jeśli w umiejętny sposób połączymy je z ogrodową aranżacją, uzyskamy przepiękną kompozycję, tętniącą życiem i naturalną harmonią.

Podsumowanie

Szklarnie ogrodowe już dawno straciły swój wyłącznie ekonomiczny charakter. Dziś – dzięki powszechnej edukacji zdrowotnej – stawiamy na szklarnię również w trosce o nasze zdrowie. I właśnie dlatego warto je postawić także i w naszym ogrodzie.