Efektywne treningi rano czy wieczorem?

Za pasem lato a Ty wciąż omijasz treningi? Jeszcze jest czas by na plaży zabłysnąć nienaganną sylwetką. Najważniejsze byś ćwiczył odpowiednią porą.

Ćwiczenia
Ćwiczenia

Naukowcy potwierdzają, że ćwiczenia poranne bardzo dobrze wpływają na obniżenie krwi oraz twardy sen. Zalecane są dla osób, którzy cierpią na bezsenność oraz mają problem z wyregulowaniem ciśnienia.

Jeżeli zależy Ci na odchudzaniu również powinieneś wybrać ranek. Rano metabolizm jest mocno pobudzony, a jeśli dołączysz do tego wysiłek fizyczny – osiągniesz podwójny efekt.

Trening
Trening

Buduj masę o 14.00

Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu masy mięśniowej trenuj o 14.00. Naukowcy potwierdzają, że wczesne godziny popołudniowe to czas gdy mięśnie są najsilniejsze. To czas gdy osiągniesz najlepsze efekty treningowe!

Badania nie pozostawiają złudzeń co do tego, że ludzie którzy wykonują treningi wieczorem osiągają lepsze efekty niż Ci, którzy trenują rano. U trenujących późnym wieczorem zauważono spadek stężenia glukozy oraz znaczne przyspieszenie metabolizmu na skutek regularnych ćwiczeń. Zaletą późnych treningów jest pozbycie się całodniowego napięcia i stresu, a także odprężyć się i przygotować organizm do spokojnego snu.

Wg specjalistów najlepsze efekty osiąga się ćwicząc w godzinach porannych oraz między 16-18. Jednakże, dużo zależy od Twojego rytmu dnia i biologicznych uwarunkowań. Najlepsze efekty osiągniesz będąc wypoczęty i optymistycznie nastawiony do ćwiczeń.

Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles