Dieta księżycowa (chronometryczna) i co warto o niej wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że funkcjonowanie ludzkiego organizmu bardzo ściśle uzależnione jest od księżycowych faz. Niektórzy idą o krok dalej i pragną odżywiać się wedle swoistych wytycznych. Na czym zatem polega dieta zwana księżycową?

Na czym polega dieta księżycowa

Tak naprawdę najkrócej można opisać ją słowami: zjedz śniadanie niczym król ,umiarkowany obiad oraz żebraczą kolację. Dieta księżycowa pozawala na spożywanie prawie wszystkich produktów, należy jednak po każdy z nich sięgać o określonej porze dnia. Organizm został bowiem zaprogramowany tak, że rano toleruje inne produkty, a inne po południu i wieczorem. Dodatkowo trzeba pamiętać o limicie kalorii, na początku stosowania 1200 kcal. a potem 1000.

Ten sposób żywienia zakłada spożywanie każdego dnia trzech posiłków, z których pierwszy jest zdecydowanie najobfitszym (by organizm zdążył spalić kalorie podczas aktywności całego dnia). W rozsądnych ilościach jeść tu można właściwie wszystko. Produkty, które wylądują w naszym żołądku wieczorową porą, odłożą się zaś jako tłuszcz- tak uważają osoby stosujące księżycową dietę. Warto wiedzieć, iż ten sposób żywienia zakłada spożywanie określonych grup produktów o określonych porach, na przykład między 7.00 a 10.,00 jemy tłuste wędliny i pieczywo, 7.00 – 12.00 to czas na kaloryczne bądź suszone owoce, pora na warzywa przychodzi zaś po południu.

Szczegółowy jadłospis -Co jeść o danej porze:

  • 07:00 – 10:00 – pieczywo, wędliny, tłuste mięso
  • 07:00 – 12:00 – kaloryczne owoce, suszone owoce (np. awokado, banany, figi, rodzynki, winogrona) orzechy, migdały, pestki dyni, pestki słonecznika
  • 07:00 – 16:00 – zboża i produkty zbożowe (np. kasze, makaron, płatki, ryż)
  • 07:00 – 17:00 – większość owoców (np. ananasy, arbuzy, grapefruity, gruszki, jabłka, kiwi, melony, morele, pomarańcze, truskawki)
  • 09:00 – 22:00 – chude mięso, jaja, produkty mleczne, ryby
  • 12:30 – 15:00 – buraki, brukselka, brokuły, suche rośliny strączkowe
  • 12:30 – 22:00 – pozostałe warzywa

Dieta księżycowa pozwala nie tylko na pozbycie się zbędnych kilogramów, lecz także na przywrócenie wewnętrznej równowagi organizmu. Ten plan żywieniowy jest zdrowy, odpowiednio zbilansowany i różnorodny, ma wszelkie niezbędne organizmowi składniki odżywcze, wiec można go bez obaw polecić wszystkim. Warto wspomóc program odpowiednią ilością ruchu, który usprawni trawienie i wpłynie korzystnie na kondycję.

Plan chronometryczny to nie dieta na tydzień czy dwa, lecz sposób odżywiania na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles