Strona głównaŻywnośćArtykuły spożywcze4 aplikacje do liczenia kalorii

4 aplikacje do liczenia kalorii

Liczenie kalorii może być nudne i trudne, ale najczęściej jest niezbędne, jeśli nie chcemy przekroczyć określonej ich liczby dziennie. Ułatwieniem dla odchudzających się mogą być aplikacje na smartfony, które sprawiają, że liczenie kalorii staje się łatwiejsze. Przedstawiamy 4 aplikacje stanowiące wsparcie dla osób, które chcą schudnąć i nie tylko.

Liczenie kalorii

Czy w ogóle liczenie kalorii jest niezbędne dla osób, które chcą stracić zbędne kilogramy? Zdecydowanie tak. Może nie jest konieczne robienie tego codziennie, w przypadku każdego dania, ale warto sprawdzić, ile kalorii przyjmujemy, spożywając nasze ulubione posiłki. Dla wielu odchudzających się skutecznym sposobem na zniechęcenie się do danych produktów, np. słodkich napojów czy tłustych potraw, jest po prostu przeliczenie kalorii. Liczyć kalorie powinny szczególnie te osoby, które z pewnych powodów muszą drastycznie ograniczyć ich dzienną liczbę. Nieocenioną pomoc mogą w tym stanowić aplikacje do liczenia kalorii. Jakie?

  • Yazio – czyli licznik kalorii. To aplikacja, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem użytkowników, gdyż korzysta z niej już ponad 10 mln osób. Dla wielu jest to najlepszy program z tej kategorii, a jakie daje on właściwie możliwości? Przede wszystkim ma wersję płatną i darmową. Jednym z jego ciekawszych rozwiązań jest pamiętnik, w którym możesz wymienić wszystkie posiłki spożyte w ciągu doby, co pozwala aplikacji wyliczyć ilość spożytych kalorii i zrobić podsumowanie na koniec dnia. Na podstawie uzyskanych informacji aplikacja określi twój wskaźnik BMI i zaproponuje, ile możesz spożywać dziennie kalorii, żeby schudnąć. Przygotowuje osobisty plan utraty nadwagi lub budowania mięśni. Wyszukiwanie kaloryczności produktów ułatwia skaner kodów kreskowych. Jeśli Yazio ci się spodoba, to weź również pod uwagę skorzystanie z płatnej wersji PRO, która oczywiście daje zdecydowanie większe możliwości.
  • Fitatu – kolejna aplikacja dająca ogromne możliwości. Ma miliony użytkowników na całym świecie, a jest dostępna za darmo. Pomoże w osiągnięciu oczekiwanej wagi lub w nabraniu oczekiwanej masy ciała. W wersji darmowej aplikacja jest prostym kalkulatorem kalorii, a w wersji płatnej ma dodatkowe 8 funkcji, które pomogą ci w realizacji celów. Fitatu pokaże ci szczegółowe informacje na temat spożywanych produktów, ma również skaner kodów kreskowych. Po uruchomieniu aplikacji musisz uzupełnić dane takie jak wiek, płeć, wzrost, masa i waga docelowa. Jej plusem jest prosty i intuicyjny interfejs.
  • FatSecret – ten mobilny licznik kalorii wyróżnia się na tle innych tego typu aplikacji przede wszystkim łatwością użytkowania. Aplikacja jest darmowa, a dzięki niej masz kontrolę na tym, co jesz, ile ćwiczysz oraz jak wpływa to na twoją wagę. Na początek po uruchomieniu aplikacji należy wskazać nasze cele, tzn. czy chcemy utrzymać wagę, schudnąć, a może przytyć. Produkty, które jesz w ramach poszczególnych posiłków, możesz odnaleźć w bazie aplikacji. Otrzymasz podstawowe informacje o kaloryczności, ale również możesz się zapoznać z raportem szczegółowym, który ujmuje m.in. zawartość błonnika, tłuszczu, cukru i nie tylko.
  • MyFitnessPal – w aplikacji możesz dodać swoje przepisy, tj. spożywane posiłki, a na tej podstawie automatycznie wyliczy ona, ile zawierają kalorii. Innym sposobem na sprawdzenie kaloryczności jest zeskanowanie kodu kreskowego danego produktu. Jest to dosyć prosta w obsłudze, intuicyjna aplikacja, która pomoże ci w uzyskaniu oczekiwanej wagi. Jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej – Premium.

Aplikacje dużym ułatwieniem?

Odchudzanie się czy nawet utrzymywanie właściwej wagi jest trudne. Aplikacje do liczenia kalorii na pewno mogą w tym pomóc. Najczęściej nie wymagają dostępu do internetu, a jeśli już, to sporadycznie. Wystarczy np. internet stacjonarny z UPC, nie ma potrzeby korzystania z mobilnego dostępu do sieci.

Musisz przeczytać