Przysiady – sposób na pośladki idealne

Dlaczego przysiady

Coraz częściej słyszy się o tak zwanych wyzwaniach polegających na robieniu przysiadów 5 czy 6 razy w tygodniu. Trudno wszak się temu dziwić – taki prosty trening może dać bowiem nadspodziewanie dobre efekty. Przysiady wprost zbawiennie wpływają na poprawę wyglądu pośladków – oczywiście po jednym czy dwóch dniach jeszcze rezultatów nie zobaczymy, lecz po dwóch tygodniach już jak najbardziej. Pupa jest uniesiona i jędrna. Bardzo polecamy robienie przysiadów z obciążeniem, wówczas bowiem rezultaty są jeszcze lepsze.

Ponadto to proste ćwiczenie angażuje wiele mięśni. Uda, pośladki, mięśnie grzbietu, brzucha, a niekiedy też łydek oraz ramion – okazuje się, że wcale nie trzeba mieć niezliczonej ilości sprzętu, by móc ćwiczyć niemalże całe ciało. Niejako przy okazji możemy budować mięśnie i poprawić sprawność w kostkach i biodrach.

Jak wykonać prawidłowy przysiad

Poprawnie wykonany przysiad jest świetnym ćwiczeniem. Źle wykonany może być groźny dla stawów i może skończyć się kontuzją. Oto podstawowe zasady wykonywania poprawnego przysiadu ( za portalem 100pompek.pl):

  1. Nogi w niewielkim rozkroku – jedynie takim, aby łatwo było utrzymać równowagę.
  2. Przysiad wykonujemy do momentu w którym nogi osiągną w kolanie mniej więcej kąt prosty i będą równoległe do podłogi.
  3. Kolana zginamy w linii prostej nad stopami.
  4. Przysiad wykonujemy wycofując pupę do tyłu, w taki sposób, aby kolana nie wychodziły za palce nóg.

Musimy także podkreślić wyraźnie, iż przysiad prawidłowo wykonany pod żadnym pozorem nie obciąża kolan, zatem z powodzeniem każdy może to ćwiczenie wykonywać. Warto zacząć choćby od 20 powtórzeń dziennie – regularność przyniesie znakomite efekty!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles