Koh Lipe – welcome to the paradise

Koh Lipe jest niewielką (3 km długości), kameralną wysepką znajdującą się w Morskim Parku Narodowym Tarutao. Są tu trzy główne i kilka mniejszych plaż, kilkanaście barów i restauracji oraz kilkaset domków do wynajęcia. Popularność wyspy stale rośnie, już teraz znalezienie wolnego domku w sezonie może nie być takie oczywiste.

k4

Na wyspie nie ma samochodów, ani dróg, jedynie ścieżki łączące wszystkie ważne miejsca i kilka skuterów. Nie ma też głośnych imprez i nocnych szaleństw, atmosfera jest bardzo leniwa i spokojna. Na szczęście nie ma tu w zasadzie dużych ośrodków, wysokich hoteli, luksusowych apartamentowców. Przeważają drewniane domki na palach i bungalowy.

W jedynej wiosce rybackiej żyją Chao Ley – morscy cyganie. Zajmujący się od wieków rybołówstwem Chao Le mieszkają w bardzo skromnych domkach na palach, zbudowanych z drewna, liści palm kokosowych, kawałków blachy falistej i eternitu. Ludzie żyją tu dniem dzisiejszym i oprócz połowu ryb trudnią się wożeniem turystów po okolicznych wyspach.

k2

koh Lipe to przepiękne plaże z białym alabastrowym piaskiem i cudowna bujna roślinność. Kilka centrów nurkowych ma tu swoją siedzibę, w okolicy znajduje się wiele doskonałych miejsc do nurkowania. Snorkeling możliwy jest prosto z plaży, wiele innych, doskonałych spotów w okolicy można odwiedzić na organizowanych wyprawach łodzią dosłownie za kilka złotych.

k1

Jak się dostać na Koh Lipe?

Koh Lipe posiada połączenia promowe z Pak Barra, Satun, Koh Lanta oraz Langawi w Malezji. Promy kursują regularnie tylko w sezonie, od listopada do kwietnia, w porze monsunowej tylko jeden prom pływa nie częściej, niż raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Następny artykuł

Related Articles