Grypa? Napar z liści malin Ci pomoże!

Napar z liści malin to w sezonie jesienno –zimowym must have w każdym domu. Dlaczego? Gdy bowiem zbliża się grypa, to właśnie ona jest w stanie zdusić ją w zarodku i pomóc w pozbyciu się jej męczących i niepożądanych objawów!

Właściwości zdrowotne naparu z liści malin

Malina to roślina wieloletnia z rodziny różowatych, bardzo często rosnąca w sąsiedztwie jeżyn. Oczywiście ze względu na walory smakowe i prozdrowotne wykorzystuje się głównie owoce maliny, jednak nie możemy zapominać również o właściwościach jej liści. Wszak znajdują się w nich flawonoidy, garbniki oraz całe mnóstwo witaminy C- stanie się ona zatem orężem w walce o zdrowie i dobre samopoczucie pry pierwszych objawach grypy. Picie naparu z jej liści świetnie rozprawia się także z biegunkami oraz innymi problemami trawiennymi. Mawia się, że regularne wypijanie naparu z malinowych liści może przynieść kobiecie łatwiejszy i mniej bolesny poród, ponadto jest on polecany w czasie okołopołogowym. Warto jednak przed skorzystaniem z owej rady poradzić się lekarza, bowiem picie tego napoju w ciąży powinno być ustalane indywidualnie. Jak smakuje taki napój? Bardzo delikatnie, nieco słodkawo.

Jak przygotować herbatkę z liści malin

Liście Maliny właściwej posłużyć nam mogą do przygotowania herbaty ziołowej bądź odwaru. W pierwszym przypadku dwie łyżeczki suszu na szklankę zalewamy wodą o temperaturze 100 stopni Celsjusza i parzymy przez ok. 3 do 5 minut. Odwar robimy natomiast w następujący sposób: do naczynia wrzucamy 2 łyżki suszonych liści malin i zalewamy je szklanką wody. Całość gotujemy gotować przez ok. 10 minut. Po przecedzeniu i ostygnięciu można go pić przy biegunkach, nieżytach żołądka i jelit. Odwar możemy używać do płukania ust i gardła. Możemy go również używać w okładach na skórę w przypadku oparzeń lub chorób skóry.

Smaczne i zdrowe napary z liści malin – warto po nie sięgnąć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles