Gotowanie na parze

Jakie korzyści może nam przynieść gotowanie na parze? Ciężkie, skąpane w tłuszczu potrawy zdjęte wprost z patelni – nasz organizm zdecydowanie nie jest nimi zachwycony! A gdyby tak zafundować mu coś, co go zachwyci, sprawi, że będzie świetnie funkcjonował (bez problemów trawiennym) i zagwarantuje nam świetną sylwetkę? Tak, gotowanie na parze jest obecnie coraz popularniejsze zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami.

Jakie ma zalety gotowanie na parze

Wszak jest to najzdrowszy sposób przygotowywania jedzenia na ciepło, zdrowszy nawet od klasycznego gotowania w wodzie. Dzięki tej metodzie sprawić możemy, że zdecydowana większość witamin i składników odżywczych pozostanie w potrawie i nie ulotni się. To także świetny sposób na skuteczną walkę z wysokim poziomem cholesterolu albo zaburzeniami układu pokarmowego.

Co można gotować na parze

Gotować na parze można niemalże wszystkie produkty żywnościowe. Na parze z powodzeniem gotować możesz wszystkie warzywa, mięso czy ryby. Bardzo dobrze smakuje przygotowany w ten sposób ryż. Niektórzy wybierają specjalne urządzenia do gotowania na parze, inni zaś stosują nieco prostsze rozwiązanie w postaci nakładki na garnek – każda metoda jest dobra! Pamiętaj, aby dodać do potraw Twoje ulubione przyprawy (sól lepiej już po gotowaniu, aby nie przesadzić z nią) i …ciesz się wspaniałymi posiłkami i smukłą sylwetką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles