Na czym polega dieta dwudniowa, zwana inaczej odnawiającą?

Dieta dwudniowa – Jej zwolennicy twierdzą, że dzięki zastosowaniu tego sposobu odżywiania przez zaledwie dwa dni można zyskać znakomite samopoczucie i pozbyć się kiepskich nawyków żywieniowych. Mówi się również, że po tym czasie talia może zmniejszyć swój odwód o centymetr.

Na czym właściwie dieta dwudniowa polega?

Jak pisze jego twórczyni dr Michelle Harvie: Dieta 2-dniowa została opracowana w taki sposób, by pomóc podejmować właściwe decyzje, gubić zbędne kilogramy, zmieniać nawyki i aktywnie poprawiać stan zdrowia bez poczucia poświęcenia. Współpraca z weteranami odchudzania pokazała, że to wyjątkowe podejście oferuje prawdziwą alternatywę dla osób, którym trudno przestrzegać konwencjonalnych diet.

W pierwszym dniu dostarczamy naszemu organizmowi przede wszystkim dużych ilości błonnika oraz przeciwutleniaczy. W drugim dniu natomiast skupiamy się na składnikach mineralnych (jak między innymi potas, magnez, cynk oraz witaminy). Fani diety odnawiającej polegają ja przede wszystkim tym osobom, które mają dużo na głowie, są przepracowane oraz zestresowane.

Przykładowy dobowy zestaw to: 2 piersi kurczaka (pieczone sauté) lub 2 porcje ryby. 5 porcji niskowęglowodanowych warzyw, 1 owoc, 3 porcje niskotłuszczowego nabiału. Jednocześnie można wzbogacić posiłki zdrowymi tłuszczami (np. oliwą z oliwek) oraz pełnoziarnistym pieczywem. W ciągu tych dwóch dni nie masz być głodny, a jedynie odżywiać się w określony sposób, pamiętając o tym, że posiłki powinny się odbywać co 3 godziny.

Przez pozostałych 5 dni czeka na ciebie obfita i zdrowa dieta śródziemnomorska, oparta na rybach, warzywach, pieczywie pełnoziarnistym i zdrowych tłuszczach.

Jak dodają twórcy diety dr Michelle Harvie i prof. Tony Howell. Wiele spośród osób testujących tamtą dietę przyznało, że trudno było im przestrzegać spożywania jedynie mleka, jogurtu owoców oraz warzyw. Zaledwie jedna trzecia z nich kontynuowała dietę pod koniec roku. Tak nas jednak zachęciły wnioski płynące z tych pierwszych badań, że ulepszyliśmy dietę. Tera jest bardziej różnorodna i zawierała więcej produktów białkowych.

Autorzy twierdzą podpierając się badaniami, że dieta działa świetnie. Przeciwnicy natomiast bardzo sceptycznie podchodzą do tego, że przez zaledwie dwa dni miałoby się zmienić dotychczasowe kiepskie metody odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles