niedziela, 11 kwietnia, 2021
Strona główna Żywność diety Dlaczego Witarianizm?

Dlaczego Witarianizm?

Witarianizm to styl życia, który znany jest już od tysięcy lat. Polega na życiu w zgodzie i harmonii z naturą. Witarianie nie jedzą zwierząt oraz szanują ich świat. Spożywają tylko surowe owoce i warzywa oraz pestki, nasiona i oleje tłoczone na zimno.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na witarianizm?​

  • Wysoka temperatura zabija enzymy i składniki mineralne zawarte w roślinach. Enzymy to elementy, które odpowiadają za długie życie w zdrowiu i pełnej sprawności. Pozwalają na przetwarzanie spożytego pokarmu bez zużywania naszej energii i bez (lub w bardzo małej ilości) naszych naturalnych enzymów. Zużywanie naturalnych enzymów może prowadzić do chorób i innych przykrych następstw. To tak jakbyśmy wyczerpywali swoje rezerwy i nie uzupełniali ich!

  • Obróbka termiczna powyżej 48 stopni Celsjusza powoduje ścinanie się białek i śmierć żywności. Aminokwasy łączą się z odpornymi na enzymy wiązaniami, które uniemożliwiają ich całkowite rozbicie. Takie białko jest dla ciała bezużyteczne, a czasem nawet toksyczne!

  • Surowe owoce i warzywa dostarczają organizmowi witamin. Naturalne witaminy zawierają antyoksydanty, które pozwalają na usunięcie z organizmu obumarłych komórek i produktów przemiany materii, oczyszczając w ten sposób ciało i dodając mu energii i witalności!

  • Komórka ludzkiego ciała jest w stanie przyswoić tylko to, co naturalne. Dlatego wszystko co ważne dla organizmu jesteśmy w stanie dostarczyć tylko z surowych owoców i warzyw, ponieważ syntetyczne składniki w postaci tabletek czy suplementów zwyczajnie się nie wchłoną i zostaną wydalone.


 

Dlatego potrzebujemy przestać zabijać nasze pokarmy w temperaturze, w której nie są w stanie przetrwać, aby mogły one stać się naszym lekarstwem.

Tak więc pamiętaj: żywy pokarm = żywe ciało. Tylko od Ciebie zależy, czym karmisz siebie!

Poprzedni artykułCzy termomodernizacja budynku się opłaca?
Następny artykułJemioła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read