Jak wybierać zdrową żywność o wysokiej jakości?

Żywność w dzisiejszych czasach jest bardzo różna. Półki w małych sklepikach i ogromnych marketach uginają się od towarów. W tej mnogości bardzo łatwo się pogubić. Często nie zastanawiamy się zbyt długo dokonując zakupów i wybieramy produkty, które wydają się nam odpowiednie. Warto jednak poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się etykietom. Atrakcyjny desing opakowania niestety może mieć niewiele wspólnego z jakością produktu.

Aby dowiedzieć się z czym na prawdę mamy do czynienia trzeba wczytać się dokładnie w informacje zawarte na etykiecie.

Zdrowa żywność
Zdrowa żywność

Etykieta prawdę Ci powie

Obecne wymogi zobowiązują producentów, aby zamieszczali na etykiecie informacje o nazwie i pochodzeniu produktu. Poza tym znajdziemy na niej datę przydatności do spożycia, którą należy zawsze przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Poza tym musi być też widoczny skład produktu oraz opis zawartości poszczególnych substancji odżywczych. I warto tutaj zatrzymać się dłużej. Bowiem należy unikać żywności, która zawiera wiele sztucznych dodatków takich jak barwniki, aromaty, spulchniacze, czy polepszacze smaku. Koniecznie trzeba też uważać na produkty o dużej zawartości węglowodanów oraz tłuszczy, a także soli. Warto za to poszukiwać produktów, które są wzbogacone o witaminy, minarały oraz błonnik.

Co musisz wiedzieć o certyfikacji non GMO?

Poza standardowymi informacjami należy też zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada certyfikat vlog. Taki symbol oznacza, że dana żywność nie zawiera organizmów genetycznie modyfikowanych.  W takich produktach nie znajdziemy nawet dodatków, czy enzymów, które powstały z udziałem GMO. Certyfikat vlog mogą posiadać zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Certyfikację non GMO mogą także uzyskać pasze przeznaczone do karmienia zwierząt.  Aby dowiedzieć się więcej o żywności wolnej od organizmów genetycznie modyfikowanych warto zajrzeć tu: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/sector-specific-solutions/food/zywnosc-wolna-od-gmo

1 KOMENTARZ

  1. W Polsce od lat rośnie świadomość w zakresie zdrowego odżywiania się. Wybierając ekologiczne produkty dostarczamy naszemu organizmowi wartościowe składniki odżywcze. Dlatego warto czytać skład produtków i wybierać te, które są w najmniejszym stopniu przetworzone i pozbawione konserwantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles