Sezonowe zmęczenie, jak mu się nie dać ?

Sezonowe zmęczenie co to takiego

Sezon, który rozpoczyna się wraz z nadejściem jesieni, a kończy wiosną, nie jest dla naszego samopoczucia i zdrowia najłaskawszy zwykle prędzej czy później pojawia się sezonowe zmęczenie. Nierzadko dopadają nas różnego typu infekcje, światła słonecznego jest jak na lekarstwo, dni są krótkie, a wieczory niezwykle długie. Jak jednak przetrwać ten czas, by czuć się dobrze? Jest na to kilka sposobów?

Aktywność fizyczna

Bardzo ważna kwestia to aktywność fizyczna. Wiadomo, że nierzadko jest ona znacznie mniejsza niż w sezonie letnim, kiedy to mamy ochotę i możliwość odbywania wielogodzinnych spacerów czy rowerowych wycieczek. Pamiętajmy jednak, że nawet półgodzinna przechadzka (najlepiej w ubraniu na cebulkę) pozwoli nam się dotlenić, a jeśli naprawdę ogarnęło nas totalne lenistwo, to wyprowadźmy chociaż psa sąsiada.

Dieta

Zadbajmy także o dietę – dużo warzyw i owoców, rozgrzewające potrawy, kolorowe koktajle – to wszystko pomoże. Rano warto pić wodę z cytryną (z ewentualnym dodatkiem miodu), jeśli chodzi smakołyki, z pewnością nie zaszkodzi bogata w magnez gorzka czekolada w umiarkowanych ilościach. Warto wzbogacić dietę w produkty wzmacniające i chroniące przed przeziębieniami jaki:

– miód i pszczeli pyłek

– kurkumę, imbir i cynamon

– czosnek, cebula i wszystkie kiszonki

– herbata malinowa i lipowa z dodatkiem miodu

Do tego wysypianie się i sprawianie sobie drobnych przyjemności – na pewno sezonowe przemęczenia i chandra się nam nie przytrafi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles