Ekspander – warto kupić?

Ekspander to przyrząd dość niepozorny, cieszy się jednak coraz większym zainteresowaniem zarówno  w naszym kraju, jak i poza jego granicami.

Co to takiego ekspander

Ekspander, bo o nim mowa, to bardzo polecany przyrząd do ćwiczeń, pozwalający na wyrobienie siły oraz wytrzymałości mięśni. Można rzecz jasna zdecydować się na ego wersje gumową bądź wyposażoną w sprężyny. Duża zaleta to w tym przypadku możliwość wykorzystania urządzenia na różne grupy mięśniowe. Pamiętajmy, że nasze mięśnie pracują podczas oddalania od siebie uchwytów urządzenia oraz ich zbliżania. Nawet osoby początkujące mogą go używać, możliwe jest to także w domach czy niewielkich nawet mieszkaniach.

Co można ćwiczyć na ekspanderze

Najpopularniejsze ćwiczenia z wykorzystaniem ekspandera to między innymi te na uda, plecy, klatkę piersiową, barki i biceps. Jeżeli zdecydujemy się na model ze sprężynami, zachowajmy podczas ćwiczeń ostrożność, by nie nabawić się przypadkowej kontuzji.

Zalety ćwiczeń z ekspanderami:

  • Ekspandery można zabrać wszędzie i wykonywać ćwiczenia w dowolnych miejscach.
  • Opór stawiany przez ekspander sprawia, że mięśnie są napięte przez cały czas.
  • Ćwiczenia z ekspanderami pozwalają wyizolować mięśnie.
  • Za pomocą ekspanderów można zredukować ilość tkanki tłuszczowej i cellulit.
  • Trening z ekspanderem poprawia kondycję oraz samopoczucie oraz wspaniale wzmacnia ciało.

Czy warto kupić to urządzenie? Zdecydowanie tak! Jest niedrogie, zajmuje mało miejsca, a może pomóc nam w polepszeniu siły mięśni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles