Dieta antystresowa – jedz, by się nie denerwować!

W życiu człowieka zdarza się wiele sytuacji stresujących, czasami jesteśmy przez długi czas narażeni na permanentne zdenerwowanie, a może dieta antystresowa. Jak wiemy nie sprzyja to prawidłowemu funkcjonowaniu całego organizmu. Warto zatem wprowadzić do swojej diety jak najwięcej produktów z magnezem oraz witaminą B6. Zaleca się także stosowanie dwudniowej diety antystresowej – jak najbardziej można powtarzać ją raz w tygodniu, na przykład w weekend.

Produkty diety antystresowej

Regularne spożywanie węglowodanów może mieć istotny wpływ na zmniejszenie nasilenia stresu, już po kilku minutach dochodzi do wzrostu poziomu serotoniny we krwi – hormonu, który może mieć kluczowy wpływ na poprawę samopoczucia. Czekolada zawiera w składzie silne przeciwutleniacze, które mogą zmniejszać poziom hormonów odpowiedzialnych za wystąpienie stresu. Czekolada zwiększa wydzielanie endorfin w naszym organizmie – grupy hormonów odpowiedzialnych za doskonałe samopoczucie. Orzechy to bogate źródło witamin oraz zdrowych kwasów tłuszczowych, a zawarte w ich składzie witaminy z grupy B przyczynią się do zmniejszenia poziomu stresu,a spożycie migdałów czy pistacji może nawet obniżyć ciśnienie krwi.

Dodatki diety antystresowej

Do potraw warto hojnie dodawać melisę oraz bazylię, te zioła bowiem znakomicie wpływają na to, byśmy mogli zapomnieć o stresujących sytuacjach i odzyskać równowagę. Ziołowe herbatki także okazują się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Warto wspomnieć chociażby o dziurawcu, szałwia również się sprawdzi, wspomniana już melisa też. Nie zapominajmy o odpowiedniej dawce błonnika, która usprawni procesy trawienne. Co jeszcze warto popijać? Z pewnością stosowną ilość wody mineralnej oraz kakao (oczywiście prawdziwe, nie pełne cukru kakaowe napoje). Wysoki poziom witaminy C w organizmie może zmniejszyć poziom stresu. Substancja ta reguluje poziom hormonu stresu – kortyzolu. Warto zadbać o to, aby w diecie antystresowej pojawiły się owoce cytrusowe stanowiące bogate źródło tej witaminy.

Dieta antystresowa to nie wszystko. Trzeba pamiętać także o dodatkowych rzeczach które można zrobić w sytuacji stresowej: Iść na spacer lub pobiegać, przytulić się do kogoś (nie polecamy obcych ludzi na ulicy), posłuchać spokojnej muzyki. Przy tak kompleksowym działaniu stres odejdzie w mig!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles