Na czym polega dieta Gersona?

dieta Gersona powstała w ramach odpowiedzi na plagę nowotworów, która dotyka obecnie ludzi na całym świecie. Doktor Gerson postanowił zatem opracować dietę, dzięki której pacjenci będą mogli szybko i skutecznie pozbyć się ze swojego organizmu szkodliwych toksyn oraz związków chemicznych, które uważa się za jedną z przyczyn powstawania oraz rozwoju chorób nowotworowych.

Dieta Gersona – zasady

Podstawowe założenia tego sposobu żywienia oparte są na trzech najistotniejszych zasadach. Przede wszystkim należy codziennie spożywać trzy opracowane przez lekarza posiłki, ponadto wypijać trzynaście szklanek soków owocowo-warzywnych świeżo wyciskanych, ponadto zaś trzy razy dziennie fundować sobie lewatywy z kawy. Przyznać trzeba, że są to założenia, które wielu uznałoby za dość oryginalne, jednak doktor Gerson twierdzi, że opracowania przez niego dieta pomaga walczyć z przyczynami powstawania tej choroby. Przekonuje również, iż raka nie powinniśmy nazywać nieuleczalnym.

Szczegóły diety Gersona

Przejdźmy do konkretów, dieta Gersona to terapia, która trwa 6 tygodni. W tym czasie obowiązują następujące zasady:

  1. 13 razy dziennie należy pić świeżo wyciśnięty sok z warzyw i owoców, ale, co bardzo ważne, tylko tych z hodowli ekologicznej, z marchwi, jabłek, pomarańczy i zielonych liści. Sok należy wypić zaraz po przygotowaniu, małymi łykami, mieszając go w ustach ze śliną.
  2. W Codziennym menu powinny się znaleźć 3 posiłki wegetariańskie (na bazie warzyw i owoców z upraw organicznych) i produktów pełnoziarnistych.
  3.  Pomiędzy posiłkami zaleca się spożywanie świeżych owoców, takich jak: jabłka, gruszki, banany, pomarańcze czy winogrona.

  4.  Należy ograniczyć kontakt z chemią w kosmetykach.

Gerson uważa, że składniki odżywcze zawarte w świeżo wyciśniętych sokach rozbijają chore tkanki, w tym guzy nowotworowe. Z kolei lewatywa usuwa z wątroby toksyny zgromadzone w organizmie. Dla niektórych to czysta szarlataneria, dla innych samo zdrowie i naturalne lekarstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles