Wyciskarka do soków – warto zainwestować !

Wyciskarka do soków lub sokowirówka to wspaniały pomysł na to, by wprowadzić do swojego życia sporą dawkę zdrowia oraz witalności. Wiele osób wiernych jest klasycznym sokowirówkom, które jednak pobierają więcej prądu, a przygotowane w nich soki nieco się pienią i bywają nieco nagrzane (przez duże prędkości obrotów maszyny, z którymi mamy do czynienia). Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest tak łatwy, jak się wydaje.

Sokowirówka czy wyciskarka

Generalnie wszystkie sokowirówki i wyciskarki do soków mają za zadanie wyciskać sok. Jednak sam proces wyciskania i uzyskiwany efekt jest bardzo różny. Inny jest też czas potrzebny do uzyskania danej ilości soku, wydajność jaką zapewnia urządzenie (czyli ilość wyciśniętego soku z porcji surowca), jak i zakres gatunków owoców i warzyw możliwych do wyciśnięcia. Sokowirówki uzyskują sok z większości gatunków owoców i warzyw. Nie są jednak w stanie efektywnie wyciskać warzyw liściowych (jak sałata, szpinak czy kapusta), roślin liściastych (jak trawa pszeniczna, pokrzywa), i ziół. Mają również trudności z wyciskaniem owoców jagodowych, takich jak maliny, jeżyny, porzeczki i inne. Jednak oczywiście jeśli ktoś posiada w domu standardową maszynę, nie ma wielkiej potrzeby jej zmiany.

Dlaczego powinniśmy pić soki

Dlaczego wyciskarka poprawi nasz stan zdrowia? Wszak jeśli będziemy przyrządzać soki dla siebie i swojej rodziny, zyskamy pewność, że są one pozbawione jakichkolwiek konserwantów  czy sztucznych barwników. Niestety w wersjach sklepowych nieczęsto mamy do czynienia z czystymi, stuprocentowymi sokami. Trzeba wspomnieć także o walorach czysto smakowych – samodzielnie stworzony napój (wyłącznie na bazie owoców) jest po prostu pyszny. Ze względu na swe wyjątkowe właściwości soki stały się cennym uzupełnieniem programów leczniczych. Kuracje sokowe oraz diety oczyszczające z ich udziałem cieszą się coraz większym uznaniem. Świerze soki owocowe i warzywne to cenne składniki zdrowej diety, dzięki którym łatwiej nam zachować dobrą formę. Są pełne witamin i składników mineralnych, a sporządzone samodzielnie w domu nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Jakie owoce i warzywa można wykorzystać w ich produkcji? Liczne przepisy na takie soki sprawiają, że ciekawych pomysłów nie brakuje.

Warto wraz z początkiem kolejnego roku wprowadzić do swej diety naturalne soki – szybko przekonamy się o ich pozytywnym wpływie na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles