Callanetics – czy warto?

Znany od wielu lat, lecz przez wiele lat niedoceniany i pozostający w cieniu – callanetics, bo o nim mowa, jest jednak znakomitym sposobem na uzyskanie szczupłej sylwetki i zlikwidowanie cellulitu.

W minimalnym czasie zapewnić sobie możemy maksymalne efekty – mawia się, że dziesięć godzin ćwiczeń sprawia, że wygląda się nawet dziesięć lat młodziej. To inaczej ćwiczenia izometryczne, polegające na stałym napinaniu mięśni. W innych ćwiczeniach natomiast na zmianę napinamy je i rozluźniamy.

Kim jest Callan Pinckney

Autorka tej metody to Callan Pinckney, urodzona w roku 1939 w Savannah, stan Georgia w USA. Wrodzona wada kręgosłupa i nóg sprawiła, że Callan przez wiele lat nosiła metalowy aparat korekcyjny. Aby walczyć swoimi problemami zdrowotnymi wynalazła program ćwiczeń, opierający się na lekcjach baletu, które brała w dzieciństwie. Początkowo ćwiczenia rozpowszechniła wśród swoich znajomych. Przyjmowała uczniów we własnym domu, z drążkiem baletowym przykręconym do szafy, dzięki czemu uczniowie mogli podziwiać jej skromną garderobę. Po kilku latach zaczęła uczyć w swoim apartamencie na dachu nowojorskiego wieżowca, zapewniając każdemu ćwiczącemu indywidualną opiekę. Z czasem coraz mniej angażowała się w prowadzenie zajęć na rzecz pisania książek i kręcenia filmów, z których każde (10 książek, 8 filmów) okazało się wielkim sukcesem i bestsellerem na skalę światową.

Co nam daje callanetics

Callanetics to nie są ćwiczenia nastawione na redukcje wagi, lecz wzrost przemiany materii i ograniczenie przyrostu tkanki tłuszczowej. Szybko okazuje się, że ciało wygląda na rozmiar mniej. Jakie efekty dają owe treningi?

-wzmocnienie mięśni dna macicy

-poprawa samopoczucia i akceptacja swojego ciała

-płaski brzuch oraz smukła talia

-redukcja cellulitu i wzrost elastyczności mięśni

-likwidacja bólu pleców połączona ze wzrostem siły i energii

-poprawa postawy ciała i wysmuklenie sylwetki oraz jej odmłodzenie

Warto zatem od początku roku postawić na callanetics, pozytywne efekty pojawią się niebawem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles