Strona głównaŻywnośćArtykuły spożywczeWpadł na nocnej kradzieży malin. Jak do tego doszło, nie wie….

Wpadł na nocnej kradzieży malin. Jak do tego doszło, nie wie….

Na gorącym uczynku kradzieży malin został przyłapany 59-latek, który nocą przyjechał na jedną z plantacji pod Kraśnikiem. Nieproszonego gościa nakrył na owocobraniu właściciel, który ciągnikiem zablokował mu drogę ucieczki. 59-latek tłumaczył policjantom, że jechał po paliwo i nie wie, dlaczego znalazł się na plantacji. Jednak w hondzie, którą przyjechał policjanci znaleźli kilkadziesiąt łubianek, których nie zdążył zapełnić.

Wpadł na nocnej kradzieży malin. Jak do tego doszło, nie wie…. Fot. Policja

W czwartek przed godziną 23:00 w Moniakach w trakcie prac polowych, 41 letni właściciel plantacji malin, zauważył w oddali między rzędami niespodziewanego gościa.  Spłoszony wizytą właściciela mężczyzna wsiadł szybko do hondy i ruszył do ucieczki. Właściciel plantacji, nie dał za wygraną. Po chwili ciągnikiem zajechał mu drogę i wezwał Policję” – relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Ze złości deptał owoce

Jak się okazało, w jego samochodzie, miał załadowanych kilkadziesiąt pustych łubianek, których jeszcze nie zdążył napełnić. Zdesperowany mężczyzna wysiadł z hondy,  rozsypał maliny z jednej łubianki malin, które zdążył uzbierać, po czym zaczął ze złości deptać owoce.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol, 59-latek próbował tłumaczyć się, że w zasadzie jechał hondą po paliwo. Dlaczego znalazł się na plantacji malin i zrywał je do łubianki, to już sam nie wie.

Wpadł na nocnej kradzieży malin. Jak do tego doszło, nie wie…. Fot. Policja

Ostatecznie 59-letni mieszkaniec gminy Urzędów przyznał się do usiłowania kradzieży i poddał dobrowolnie karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkody.

Powiat kraśnicki słynie z plantacji malin, owoce stanowią również pokusę dla złodziei. Policjanci odnotowali kilka kradzieży tych owoców. Policja apeluje do wszystkich, którzy podczas prac polowych widzą niepokojące sygnały, świadczące o tym, że może dochodzić do prób kradzieży, aby powiadamiali Policję.

Oceń stronę GreenPolska.com

View Results

Loading ... Loading ...

Źródło i fot.: Policja Lubelska młodszy aspirant Paweł Cieliczko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać