Sporty zimą – zmobilizuj się do ruchu

Jakie sporty uprawiać zimą,  kiedy za oknem mróz i śnieg? Ciepła kołdra, mięciutkie skarpety, gorąca herbata i ulubiona książka. Wiesz, że masz swoje zadanie do wykonania, ale czy na pewno chcesz wychodzić z domu? Te dylematy zna każdy sportowiec. Jednak zastanów się przez chwilę i przypomnij sobie, dlaczego masz świetną sylwetkę, cieszysz się doskonałym zdrowiem i nienaganną kondycją. Tak, to wszystko zawdzięczasz regularnym ćwiczeniom. Nie zwlekaj zatem i rusz się! Musisz tylko pamiętać o 3 ważnych zasadach rządzących zimowym treningiem. Oto one.

PO PIERWSZE – ROZGRZEWKA

Latem potrzebujesz niewiele czasu aby się rozgrzać i przygotować do ćwiczeń. W chłodniejsze dni rozgrzewka musi być dłuższa, a także bardziej energetyczna. Wzmocnij swoje mięśnie poprzez powolne wykonanie serii przysiadów lub 2-minutowe skakanie na skakance. Pamiętaj, aby rozgrzewać się stopniowo i delikatnie przechodzić do intensywniejszych ćwiczeń. Wszelkie kontuzje łatwiej złapać, gdy nie jesteś dobrze przygotowany do treningu. Cały czas bądź w ruchu, gdyż przerwy negatywnie wpływają na sprężystość mięśni.

Sporty zimowe
Sporty zimowe

PO DRUGIE – WŁAŚCIWA ODZIEŻ       

Zanim wypuścisz się na długi trening, lepiej upewnij się, że masz właściwe ubranie. Czapka, rękawiczki, legginsy, skarpetki, bluza to podstawa. Jak twierdzą certyfikowani trenerzy crossfitu, lepiej mieć na sobie więcej warstw ubrań i się spocić, niż marznąć. Podobno to rozwiązanie jest lepsze dla stawów i mięśni, które zyskują dodatkowe źródło ciepła. W tym wypadku nie chodzi tylko o komfort, ale przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo oraz brak kontuzji. Doskonałe oferty  ubrań do uprawiania sportu znajdziesz na 1but.pl

PO TRZECIE – UROZMAICENIE  

Przede wszystkim, gdy za oknem panuje mróz, to warto wybrać te sporty, które najlepiej sprawdzają się właśnie zimą. Można poszaleć na nartach (lub snowboardzie) i odrobinę poszusować. Po godzinnej jeździe na pewno poczujesz przyjemne zmęczenie! Równie emocjonująca jest jazda na sankach. Wejście pod górkę po każdym zjeździe jest naprawdę wyczerpujące i spala wiele kalorii. Do tego stanowi fantastyczną zabawę, którą wszyscy pamiętają z dzieciństwa. Jeżeli trenujecie w parze, polecamy bitwę na śnieżki, która Was na pewno dobrze rozrusza.

Źródło: Newseria.pl
Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles