Rolnicy oskarżeni o znęcanie się nad stadem krów – początek procesu

W dniu 29 grudnia 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Piszu rozpoczął się proces Ewy P. i Wojciecha P. oskarżonych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami gospodarskimi.

Rolnicy oskarżeni o znęcanie się nad stadem krów - początek procesu
Rolnicy oskarżeni o znęcanie się nad stadem krów – początek procesu

Oskarżeni Ewa P. i Wojciech P. prowadzili w jednej z miejscowości w gminie Pisz gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. Według ustaleń prokuratora, oboje oskarżeni w okresie od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem. Traktowali zwierzęta w niehumanitarny sposób, nie zapewniając im opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej. Utrzymywali je bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiający im odpoczynek. Następstwem szeregu zaniedbań ze strony oskarżonych była śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt.

Opis czynu zarzuconego oskarżonym jest wyjątkowo drastyczny.

Proces Ewy P. i Wojciecha P. rozpoczął się w dniu 29 grudnia 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Piszu. Oboje oskarżeni w pierwszym dniu procesu przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Masa nieprawidłowości w oznaczeniach produktów spożywczych!

Proces został przerwany do dnia 6 lutego 2023 r. do godz. 10. Na tym terminie Sąd planuje przesłuchanie części świadków zawnioskowanych przez prokuratora w akcie oskarżenia.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie
Adam Barczak
Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie
Olsztyn, dnia 29 grudnia 2022 r.

Źródło: Sąd okręgowy w Olsztynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles