Sprzedaż mrożonego drobiu tylko po rozmrożeniu

Anglia i Walia mogą sprzedawać mrożony drób po rozmrożeniu. W Unii Europejskiej mięso drobiowe można sprzedawać tylko jako świeże, jako mrożone albo jako szybko (głęboko) mrożone. Do niedawna tak samo było w Anglii oraz Walii. Grypa ptaków spowodowała, że w obu tych krajach przedsiębiorstwa drobiarskie mogą sprzedawać mięso mrożone po rozmrożeniu tak jak mięso świeże czy chłodzone.

Sprzedaż mrożonego drobiu tylko po rozmrożeniu

Dzięki wyjątkowi wprowadzonemu do przepisów hodowcy oraz zakłady drobiarskie obawiające się o wybuch HPAI mają możliwość wcześniejszego uboju stada i zamrożenia mięsa. Procedura ta nie wymaga jakiegokolwiek uprawdopodabniania obaw czy udowodnienia ich słuszności. Po prostu w Anglii oraz Walii można sprzedawać rozmrożone mięso jako chłodzone mięso świeże. Regulator rynku wymaga tylko od producentów specjalnych etykiet, które mają informować konsumentów o sposobie najlepszego obchodzenia się z produktem.

Masa nieprawidłowości w oznaczeniach produktów spożywczych!

Ciekawa sytuacja ma miejsce w Irlandii

Kraj ten stosuje zasady unijne, a więc nie pozwala sprzedawać mięsa drobiowego, które wcześniej było zamrożone jako świeżego. Na rynku pojawiły się także głosy, kwestionujące zmianę przepisów w Anglii oraz Walii jako groźnych dla konsumentów, jako kwestionujących obowiązujące od dawna zasady bezpieczeństwa. W odpowiedzi regulatorzy rynku stwierdzili, że proces przemysłowego mrożenia mięsa ma inną charakterystykę niż domowy dlatego sprzedaż rozmrożonego mięsa jest bezpieczna.

Źródło: KIPDiP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles