Odchudzone przepisy świąteczne – w trosce o sylwetkę!

Czy musimy przybrać na wadze w Święta

Przed nami okres świąteczny, a co za tym idzie – przepisy świąteczne i całe mnóstwo kalorycznego jedzenia. Zwykle rozpoczyna się już w wigilię…Smażony karp, zupa grzybowa ze śmietaną, odsmażane pierogi z grzybami, makiełki, czerwony barszcz, a potem przez świąteczne dni dwudaniowe obiady z ultrasłodkimi deserami. Po wszystkim zaś kilka kilogramów więcej na wadze. Ale nie musi tak być!

Tak się składa, że generalnie potrawy wigilijne są zdrowe, a ich składniki bardzo cenne dla naszego zdrowia. Kłopotem są ciasta i zbyt duże porcje. Wigilijne dania to oleje roślinne, kapusta, buraki, grzyby oraz suszone owoce i orzechy w różnych kombinacjach oraz bogate w kwasy tłuszczowe omega 3 ryby. Wszystkie te składniki wpływają korzystnie na nasze zdrowie, ale ich nadmiar prowadzi do przejedzenia, a w konsekwencji do nadmiaru tkanki tłuszczowej i dodatkowych kilogramów. Bardzo ważna są także dodatki i sposób podania.

Jak „odchudzić” Święta

Pamiętajmy, że bardzo wiele świątecznych przepisów można odchudzić. Zamiast 400 kcal – 250, zamiast 300-180  – i już dzienna wartość kalorii zmaleje. Śledź zawsze może być podany pod pierzynką zrobioną z jogurtu naturalnego zamiast śmietany, pierogi gotowane czy pieczone mają mniej kalorii niż smażone, a karp nie musi być w towarzystwie panierki z bułki tartej i jajka. Jest także wiele przepisów na zdrowe ciasta, chociażby z fasoli czy marchewki. Zamiast wybierać torty z kremem, zdecydujmy się na sernik na zimno – a uda się bez najmniejszego problemu przeżyć święta bez nadprogramowych kilogramów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Related Articles