Strona głównaDom i ogródObrazy drukowane na płótnie

Obrazy drukowane na płótnie

Klimat każdego wnętrza tworzą dodatki, takie jak m.in. tekstylia czy oświetlenie. W salonach, sypialniach i przedpokojach świetnie sprawdzą się stylowe lustra i figurki. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się również plakaty. Alternatywą dla nich mogą być jednak obrazy drukowane na płótnie – niezwykle estetyczne, znacznie tańsze niż „tradycyjny” obraz malowany farbami olejnymi czy akrylowymi, a jednocześnie znacznie bardziej eleganckie niż zwykłe grafiki oprawione w antyramę, zdobiące obecnie niemal każde mieszkanie.

Obrazy drukowane na płótnie
Obrazy drukowane na płótnie

Jak powstają obrazy drukowane na płótnie?

Nadruk na płótnie może być świetną alternatywą zarówno dla plakatu jak i zwykłego obrazu. Co istotne, obrazy drukowane wyglądają niezwykle realistycznie, a technika ich wykonywania pozwala na zachowanie pełnej jakości, głębokości kolorów czy ostrości – dokładnie tak jak w przypadku plakatu. Oprócz tego warto też wspomnieć, że obrazy drukowane na płótnie są pokryte specjalnymi lakierami zabezpieczającymi. Dzięki temu obraz nawet wystawiony na ekspozycję silnych promieni słonecznych (np. w dobrze oświetlonym salonie, zawieszony niedaleko okien) nie płowieje, a kolory pozostają tak samo wyraziste jak wcześniej. Samo płótno jest naciągnięte na wewnętrzną, lekką ramę, która zazwyczaj jest bardzo wytrzymała.

W przypadku obrazów drukowanych istotne jest to, na jakim płótnie zostanie wykonany nadruk. Dobrze, jeśli jest to płótno wysokiej jakości, odporne na rozerwanie, promieniowanie UV czy wilgoć – dzięki temu właściciel obrazu będzie mógł się nim dłużej nacieszyć. Do płócien wysokiej jakości należy m.in. płótno canvas, o wysokiej gramaturze, dobrze imitujące płótno malarskie. Na płótnach canvas są drukowane m.in. obrazy w Decor Mint, sam nadruk powstaje natomiast w rozdzielczości aż 1200 dpi, co gwarantuje wysoką jakość obrazu. Dodatkowo, co istotne, w przypadku zamówień z tej strony można również wybrać pożądany format obrazu oraz jego wielkość.

Jak wybrać obraz drukowany na płótnie do swojego mieszkania?

Przy wyborze obrazu warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze – należy dokładnie przemyśleć kwestię wielkości obrazu. Na przykład jeśli zostanie on umieszczony na ogromnej ścianie (bez żadnych innych obrazów), to mały format będzie wyglądać nieco karykaturalnie. Z kolei jeśli obraz o dużych rozmiarach zostanie powieszony na niewielkiej ścianie (lub w towarzystwie kilku innych obrazów) może zbytnio przytłoczyć wnętrze i sprawić, że całość nie będzie prezentować się zbyt naturalnie.

Warto również pamiętać o dobieraniu obrazu przy uwzględnieniu ogólnej stylistyki i kolorystyki mieszkania. Na przykład w pomieszczeniu urządzonym w bielach i szarościach duży, kolorowy obraz z np. afrykańskimi motywami nie będzie pasować do wnętrza. Z kolei jeśli chodzi o niewielkie czy wąskie wnętrza dobrym pomysłem może być zakup obrazu w jasnych barwach – co pomoże optycznie powiększyć przestrzeń.

Przy okazji warto wspomnieć, że obrazy drukowane mogą być nie tylko dekoracją mieszkania, ale także – siedziby firmy. Przedsiębiorcy, którzy urządzają recepcję, poczekalnię czy pomieszczenia wspólne mogą rozważyć zakup właśnie obrazów drukowanych na płótnie – sprawią, że przestrzeń wyda się klientom i pracownikom bardziej przyjazna i mniej monotonna.

Jak czyścić obraz drukowany na płótnie?

Obraz może z czasem zostać pokryty delikatną warstwą kurzu. Obraz drukowane na płótnie można jednak bez przeszkód czyścić suchą ściereczką. Przy odpowiednim płótnie i innych zabezpieczeniach (takich jak w przypadku obrazów z Decor Mint) – także lekko wilgotną. Należy przy tym pamiętać, by nie szorować po płótnie czy nie używać silnych detergentów. Takie czyszczenie może już uszkodzić nadruk (np. rozpuścić tusz) i naruszyć strukturę obrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Musisz przeczytać