Miej rumianek w domowej apteczce!

Rumianek kojarzy nam się zwykle z napojem serwowanym maluchom, okazuje się jednak, że dorośli również korzystać mogą z jego dobroczynnych właściwości.  Jest dokładnie znany w wielu rejonach świata. Owa jednoroczna roślina pomóc nam może w przypadku wielu rozmaitych właściwości. O czym mowa? Sprawdźmy to!

rumianek
rumianek

Właściwości

Koszyczki rumianku znakomicie sprawdzają się w różnego typu dolegliwościach żołądkowych. Roślina ta rozkurcza mięśnie gładkie, działając przeciwzapalnie. Prócz tego przyspiesza gojenie się ran i działa przeciwzapalnie. Zewnętrznie stosować go można  w przypadku stanów zapalnych skóry. Świetnie nadaje się także jako specyfik stosowany w zapaleniu spojówek. Koi też podrażnienie skóry związane z trądzikiem czy grzybicą, pomoże w przypadku owrzodzeń oraz oparzeń. Jest szczególnie polecany w przypadku cery wrażliwej oraz delikatnej.

To jednak nie wszystko, wspomnijmy również, że rozluźnia i uspokaja, pozwala na odprężenie się.

Rumianek
Rumianek

Co takiego znajdziemy w rumianku?

Między innymi kumaryny, terpeny, kwasy organiczne, sole mineralne i olejki eteryczne.

Sięgaj po herbatki rumiankowe profilaktycznie. Podniosą twoją odporność. Podobnie zadziałają inhalacjach, które świetnie się sprawdzą w nadchodzącym okresie. Od czasu do czasu wsyp odrobinę ususzonego rumianku do kąpieli, będziesz miał gładką i miękką skórę oraz włosy.

Rumianek jest jednym z najbezpieczniejszych ziół. Można go stosować nawet u niemowląt przy kolkach. Jedynym przeciwskazaniem do jego stosowania jest zdiagnozowana alergia na tę roślinę.

Wart mieć rumianek w domu i wykorzystywać jego właściwości!

Grey, fot,: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Related Articles