Kawa typu 3w1 – pijesz ją? To błąd!

Kawa typu 3w1 – pijesz ją? Kawa – wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia. Spożywana rano ma nas obudzić, w pracy – umilić wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych, po południu zaś – zrelaksować. Jednak różnica między prawdziwą kawą a jej swego rodzaju „zamiennikiem” w postaci kaw 3w1 jest kolosalna!

Tak naprawdę produkt ten ma z kawą niewiele wspólnego. To niestety ogromna dawka chemii oraz cukru. Wiele osób przyzwyczaja się do jego smaku, jednak odstawienie tego „przysmaku” będzie miało dla nas jedynie korzyści.

Co jest w kawie typu 3w1?

Kawy jest tam zwykle 5 do 20% . W istocie są to napoje o smaku kawowym, w ich składzie znajdziemy stabilizatory, emulgatory, aromaty czy regulatory kwasowości. Na przykład E451 przyczynić się może do zakłócenia naszych procesów metabolicznych, a w tego typu produktach niestety występuje. Ponadto aż roi się tutaj od ojejów roślinnych, tłuszczu utwardzonego i tłuszczy typu trans (zwiększają stężenie złego cholesterolu LDL i zatykają tętnice powodując trwałe zatory, czego efektem bywa miażdżyca, zawał serca czy wylew), znajdziemy także syrop glukozowo- fruktozowy (produkt syntetyczny otrzymywany ze skrobi kukurydzianej, nie posiadający żadnej wartości odżywczej, a zwiększający zły cholesterol, otyłość i prowadzący do cukrzycy). Możemy śmiało użyć potocznego stwierdzenia, że ten produkt obok kawy mógł co najwyżej leżeć.

Gdy ktoś właśnie czyta ten artykuł, pijąc jednocześnie kawowy napój Kawa typu 3w1, powinien czym prędzej zamienić go na zwykłą kawę – dla własnego zdrowia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles