Kawa kuloodporna – co to takiego

Jeszcze do niedawna raczej nikt w naszym kraj o niej nie słyszał, a dziś kawa kuloodporna/bulletproof caffee  ma coraz szersze grono zwolenników. Czym jest i jakie ma działanie? Już wyjaśniamy!

Kawa kuloodporna – co to takiego

To mieszanka złożona z kawy, masła oraz oleju kokosowego albo oleju MTC. Ten sposób serwowania jednego z najpopularniejszych na świecie napojów rozpropagowany został przez D. Aspreya. W Tybecie już od dawna spożywa się coś podobnego – napój herbaciany z masłem wytwarzanym z mleka jaków. Autor pomysłu Dave Asprey prowadzący blog o zdrowym odżywianiu postanowił spopularyzować picie kawy z tłuszczem po wizycie w Tybecie, gdzie obserwował miejscowy zwyczaj dodawania masła z mleka jaków do herbaty. Asprey zrobił to samo z kawą a mleko jaków zamienił na masło z mleka krowiego i pomysł chwycił.

Kawa to może wedle jej fanów stanowić śniadanie przed pracą albo treningiem. Hamuje łaknienie, daje mnóstwo energii – lecz w istocie pełnowartościowym posiłkiem nie jest. Zwolennicy diety paleo i jej pochodnych uważają jednak, że kawa oraz tłuszcz to znakomite połączenie o poranku. Mówi się, że dobrze wypić ją przed ważnym egzaminem czy rozmową o pracę.

„Połączenie kawy i tłuszczu spowoduje spadek apetytu i jednocześnie przypływ energii. Nie musimy spożywać niczego w formie stałej, żeby zyskać energię na początek dnia” – zachwala produkt D. Asprey

Pomysł wart wypróbowania, jednak dla osób, które nie są wielkimi zwolennikami diet z niską zawartością węglowodanów raczej nie będzie to codzienny śniadaniowy zestaw. Poniżej autor jednego z blogów kulinarnych demonstruje jak zrobić prawdziwą kawe kuloodporną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles