Jak zadbać o włosy wiosną? Trycholog podpowiada

Sezon wiosenny to czas, w którym nasze włosy i skóra głowy wymagają szczególnej uwagi oraz dodatkowej ochrony i odżywienia. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą przyczynić się do poprawy ich kondycji oraz wyglądu. Trycholog podpowiada, co należy zrobić, aby zadbać o włosy w tym okresie.

Jak zadbać o włosy wiosną? Trycholog podpowiada

Wiosną, szczególnie w czasie przesilenia, może wystąpić wzmożone wypadanie włosów. Wraz z wydłużającymi się dniami i zwiększoną ilością światła słonecznego, organizm produkuje więcej melatoniny, która wpływa na procesy metaboliczne i regulację cyklu ich wzrostu. Kolejnym wyzwaniem są zniszczenia, powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych. – W trakcie zimy, włosy są bardziej podatne na puszenie się oraz elektryzowanie, co jest spowodowane częstym pocieraniem ich o kołnierz kurtki, ciągłym noszeniem czapki czy wkładaniem ubrań przez głowę. Ponadto, są one narażone na dużą wilgotność, mróz, wiatr oraz skoki temperatur. Włosom nie sprzyja suche powietrze podczas sezonu grzewczego ani niska temperatura na zewnątrz. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że włosy stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego wiosną niezbędna jest ich ochrona i prawidłowa pielęgnacja, a także wspomaganie swojego organizmu od wewnątrz – tłumaczy Ewelina Wysoczańska, trycholog i założycielka marki kosmetyków trychologicznych Bionigree.

W jaki sposób to zrobić? Oto 5 wskazówek, które pomogą skutecznie zadbać o włosy w sezonie wiosennym:

⦁ Ochrona przed słońcem: wiosną zwiększa się nasilenie promieniowania słonecznego, które powoduje wysuszenie włosów i łuszczenie się skóry głowy. Z tego powodu warto używać produktów z filtrem UV lub nosić nakrycie głowy, jak kapelusz lub chustka, aby je ochronić.

⦁ Zdrowa dieta: zbilansowana dieta jest kluczowa dla uzyskania zdrowych i pięknych włosów. W związku z tym należy wprowadzić do niej produkty, bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, cynk, witaminy A, C i E oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

⦁ Regularne mycie: włosy zaleca się myć regularnie i tylko wtedy, kiedy tego potrzebują. Najlepiej robić to co 2-3 dni, stosując delikatny szampon. Zbyt częste mycie może osłabiać naturalną barierę ochronną skóry głowy.

⦁ Unikanie nadmiernego stosowania narzędzi do stylizacji: korzystanie z prostownicy, lokówki czy suszarki, może osłabić strukturę włosa, dlatego należy starać się ograniczać stosowanie takich urządzeń do minimum. W przypadku konieczności ich użycia, warto zaopatrzyć się w preparaty termoochronne.

⦁ Nawilżanie i wzmacnianie włosów: po okresie zimowym włosy potrzebują silnej regeneracji i nawilżenia. W tej sytuacji należy postawić na oleje, maski, odżywki czy serum nawilżające. Warto wybierać produkty, które są odpowiednie dla danego typu włosów.

– Istotne jest również stosowanie preparatów, mających za zadanie stymulowanie ich wzrostu. W związku z tym należy postawić na produkt, bogaty w składniki naturalne o działaniu nawilżającym i odżywczym, takie jak m.in. roślinne, aktywne komórki macierzyste ze szwajcarskich jabłoni, które zwiększają witalność mieszków włosowych. Można je znaleźć w emulsji stymulującej skórę głowy Bionigree – tłumaczy Ewelina Wysoczańska. Dodaje, preparat zawiera również kofeinę i nikotynian metylu, które poprawiają mikrokrążenie skóry głowy oraz wzmacniają efekt działania produktu.

Warto mieć na uwadze, że proces dbania o włosy wymaga systematyczności i regularności. W przypadku nasilającego się wypadania lub innych problemów z włosami, warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem, który pomoże dobrać odpowiednie preparaty i zaproponuje skuteczne metody pielęgnacji. Zadbane włosy nie tylko prezentują się pięknie, ale również są zdrowsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Źródło: Newseria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles