Dieta zwiększająca płodność – Co warto o niej wiedzieć?

Niektórzy uważają ją za kompletny bezsens, inni natomiast twierdzą, że dieta zwiększająca płodność pomogła w znacznym stopniu w staraniach o potomstwo. Pary, które planują ciążę, powinny na długo przed staraniami o dziecko zwrócić uwagę na to, co jedzą. Sprawdzamy dziś, czym jest dieta zwiększająca płodność u kobiet i jakie są jej założenia!

Dieta zwiększająca płodność zasady

Pamiętajmy o tym, iż przyszła mama na jakiś czas przed planowanym zajściem w ciążę powinna zadbać o siebie w wyjątkowy sposób. Prawidłowo zbilansowana dieta i zdrowy styl życia zwiększają płodność. Wskazany jest jadłospis bogaty w nasiona oraz składniki mineralne, pełnowartościowe pokarmy powinny w diecie zdecydowanie przeważać, a sklepowe słodkości czy też żywność mocno przetworzona powinny pojawiać się w menu jak najrzadziej. Dietetycy radzą także, by stosować napary z ziół, między innymi z melisy, rumianku czy też mniszka lekarskiego. Duża ilość świeżych warzyw i owoców także okaże się niezwykle istotna. Ważnym dla płodności składnikiem diety jest witamina B6, która wykazuje działanie zmniejszające hiperprolaktynemię – jedną z przyczyn niepłodności. Źródłem witaminy B6 są ryby, mięso i ziemniaki.

Warto postawić również na owoce,warzywa i nasiona oraz odpowiednią ilość białka w diecie. Niezbędne, wg specjalistów do spraw żywienia, jest również przyjmowanie kwasu foliowego, zawartego np. w sałacie, szpinaku, brokułach, szparagach i awokado. Suplementacja folacyną sprzyja zwiększeniu ilości dojrzewających komórek jajowych.

Dieta zwiększająca płodność – żelazo i magnez

Na płodność pozytywnie wpłynie obecność żelaza i magnezu w organizmie. Dlatego w naszym jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w te minerały. Bez żelaza zarówno komórka jajowa, jak i plemnik nie będą prawidłowo funkcjonować. Źródłem tego minerału będzie mięso i ryby oraz burak, korzeń pietruszki, suszone morele, orzechy czy rośliny strączkowe. Niedobory magnezu także mogą prowadzić do niepłodności a we wczesnym etapie ciąży do poronień. Magnez jest niezbędny do podziału komórek i replikacji DNA.

To wszystko na pewno pomoże to w rychłym zobaczeniu dwóch kresek w teście ciążowym!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles