Chleb zmieniający życie – co to takiego?

Być może niektórym ta nazwa „Chleb zmieniający życie” obiła się już o uszy, inni nadal nie wiedzą nic na temat chleba zmieniającego życie. Czas to zmienić, bo ma on na nasz organizm bardzo dobry wpływ!

Czym tak naprawdę jest chleb zmieniający życie?

To wypiek nazywany tak ze względu na swoje imponujące prozdrowotne właściwości. Pierwszy raz został opublikowany na portalu: www.mynewroots.org – z niego także pochodzą zdjęcia. Jest na niego bardzo konkretny przepis i nie zaleca się w tym przypadku zamieniania składników na inne – gdyż po prostu się nie uda. pochodzi z portalu: By go wykonać, potrzebujemy: ziaren słonecznika, siemienia lnianego, migdałów, płatków owsianych, zmielonego siemienia lnianego, soli, syropy z agawy, rozpuszczonego oleju kokosowego oraz letniej wody. Chleb ów jest bardzo zwarty, szalenie sycący, pełen nasion – samo zdrowie! Całość (keksówka) to około 2500 kalorii, jedna kromka ma zaś około 120 kalorii.

Składniki:
1 kubek / 135g ziarna słonecznika
½ kubka / 90g nasiona lnu
½ kubka / 65g orzechy laskowe lub migdały
1 ½ kubka / 145g płatków owsianych
2 łyż. nasiona Chia
4 łyż. łuski z nasion Babki Płesznik (Psyllium)
1 łyż. sól morska
3 łyż. stopiony olej kokosowy
1 ½ kubka / 350ml woda

Składniki suche dokładnie mieszamy i dodajemy „mokre”. Wymieszane składniki przekładamy do formy i pieczemy 20 min. w temperaturze 175 st.C. wyjmujemy z formy i pieczemy jeszcze 40 minut. Chleb jest gotowy do jedzenia po ostygnięciu. Warto spróbować samodzielnie upiec go w domu i przekonać się, że smakuje o niebo lepiej niż ten ze sklepu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles