Zumba – świetny sposób na aktywność!

Ostatnimi czasy zumba cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko w naszym kraju, lecz także poza jego granicami. Uwielbiają ją zwłaszcza żywiołowe, aktywne kobiety, które pragną połączyć ćwiczenie i taniec.

Co to jest Zumba

Zumba – taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego(squat, lunge) oraz treningu cardio. Prowadzenie treningów Zumby nie wymaga opłat licencyjnych od siłowni lub klubów fitness – licencję muszą uzyskać indywidualni instruktorzy. Instruktorzy mogą zdobyć kilka stopni tzn. Zumba Basic, Toning, Aqua, Gold, Kids, Zumbatomic, In the circiut.

Zumba sprawia, że w znacznym stopniu poprawić możemy metabolizm oraz kondycję. To jeden z lepszych sposobów na aktywne pozbycie się zbędnych kilogramów (na przykład takich, które pojawiają się jako wynik świątecznego ucztowania przy stole). Jedna sesja pomaga pozbyć się około 600 kalorii – to naprawdę imponujący wynik!

Poza tym można w ten sposób poprawić swoją płynność ruchów, sprawić, by były one bardziej kuszące (a to wiele pań chciałoby osiągnąć) . Pewnym jest, że na treningu zumby z pewnością nikt nie będzie się nudził, nie ma tutaj przecież żmudnego powtarzania nieciekawych ćwiczeń. W ten sposób można także pozbyć się stresu, wyluzować i zwyczajnie spędzić miło czas! Zumba to zatem świetny pomysł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles