Zagraniczne podróże nawet o połowę taniej

Kto nie chce przepłacać, powinien planować  podróże z odpowiednim, choć nie zawsze dużym, wyprzedzeniem. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez wyszukiwarkę turystyczną KAYAK.pl.

Eksperci z serwisu sprawdzili, jaki jest najlepszy czas na rezerwowanie lotów i hoteli do ulubionych celów podróży Polaków w 2017 roku. Okazuje się, że umiejętne planowanie może pomóc upolować najciekawsze promocje i sporo zaoszczędzić. Dla tych, którym podjęcie decyzji o tym, dokąd wybrać się w nowym roku, nie przychodzi łatwo, serwis opracował specjalną listę najtańszych kierunków podróży.

Rezerwowanie i planowanie podróży do ulubionych miejsc Polaków w Europie i na świecie

Polacy, którzy w nowym roku pragną odwiedzić najpopularniejsze europejskie miasta, mogą zaoszczędzić nawet do 68%, jeśli decyzję o wyborze kierunku podejmą w odpowiednim momencie. Nawet krótki wypad do Barcelony zaplanowany już na 2 miesiące wcześniej, pozwoli im zaoszczędzić do 49% na biletach lotniczych. Nie ma tu jednak żelaznej reguły co do tego, kiedy warto rezerwować. Przykładowo do Amsterdamu można polecieć najtaniej, rezerwując loty aż z 5-miesięcznym wyprzedzeniem. Natomiast o wiele mniej planowania wymaga zwiedzanie miasta Luqa na Malcie. Najlepsze okazje cenowe przelotu na wyspę Polacy mogą upolować spontanicznie, już miesiąc przed planowanym wylotem.

podróże
podróże

Podróżnym, którym w 2017 roku marzą się dalekie wyprawy, KAYAK.pl radzi rozglądać się za najlepszymi połączeniami lotniczymi już 9 miesięcy wcześniej. Dzięki temu mogą na podróży do Nowego Jorku zaoszczędzić nawet do 45%. Również egzotyczne kierunki — Manila, Phuket czy Mahé — wymagają odpowiedniego planowania. Rezerwacje lotów do tych miejsc na 7 czy 8 miesięcy przed datą podróży to średnia oszczędność rzędu 21%. Na więcej spontaniczności mogą sobie natomiast pozwolić Polacy szukający tanich lotów do Male czy Tokio. Wystarczy, że zaczną swoje poszukiwania z 1- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

Podróżowanie w dni robocze tańsze niż w weekendy

Rezerwowanie lotów z wyprzedzeniem sprawia, że w portfelach podróżnych zostaje więcej gotówki na same podróże. Kolejnym ważnym etapem planowania wyjazdów jest ustalenie, jakie dni tygodnia są najlepsze na podróżowanie. Z analizy wynika, że niezależnie od trasy i liczby kilometrów do pokonania, najtańsze połączenia lotnicze można znaleźć wylatując w środku tygodnia. Najlepsze dni tygodnia zarówno na rozpoczęcie urlopu, jak i na powrót do domu oscylują między wtorkiem a czwartkiem. Wyjątkiem są jednak podróże do Stanów Zjednoczonych, które warto planować na weekendy: od soboty do niedzieli w przypadku Nowego Jorku a od soboty do soboty — Los Angeles.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować hotele?

Tak jak i w przypadku rezerwacji lotów również planując pobyt w hotelu w dobrym momencie, Polacy mogą znacznie zaoszczędzić. Rezerwując hotele 3- i 4-gwiazdkowe z 1- lub 2-miesięcznym wyprzedzeniem, polscy podróżni mogą zapłacić za noclegi średnio nawet o połowę mniej w Barcelonie (53%) i w Luce (50%). Z kolei w Amsterdamie, Londynie i Paryżu takie wyprzedzenie pozwoli na oszczędność rzędu trzydziestu kilku procent.

podróże
podróże

Również wczesna rezerwacja noclegu w Rzymie, Bolonii czy Lizbonie na 2 lub 3 miesiące przed podróżą sprawi, że w dostępnym budżecie zostanie więcej pieniędzy na inne przyjemności. Podróżni, którzy chcą odwiedzić Pragę muszą natomiast o wiele wcześniej podjąć decyzję. Noclegi w stolicy Czech, zarezerwowane z 10-miesięcznym wyprzedzeniem, to oszczędność nawet do 83%. Również poszukiwania hoteli na słonecznej Gran Canarii w miejscowości Maspalomas warto rozpocząć wcześniej. Kto rezerwuje 8 miesięcy przed planowanym wyjazdem, na noclegi wyda nawet o 41% mniej.

W przypadku bardziej odległych kierunków podróży — nie ma jednej, złotej reguły. Największe korzyści czekają na tych podróżnych, którzy dysponują większą elastycznością w wyborze czasu podróży. Przykładowo nocleg w Nowym Jorku można spokojnie rezerwować zaledwie z miesięcznym wyprzedzeniem — pozwoli to Polakom zaoszczędzić nawet do 47%. Ale już wycieczki do innych miast w Stanach Zjednoczonych lepiej planować na 2 lub 3 miesiące wcześniej. Dzięki temu w Chicago można zaoszczędzić nawet do 44%, Las Vegas — 29% a w Los Angeles — 18%. Podróże do odległych zakątków świata np. na wyspę Phuket czy do Dubaju, wymagają rezerwacji hotelu z 8- lub 9-miesięcznym wyprzedzeniem.

Najtańsze kierunki podróży w 2017 roku

Dla Polaków, którzy tego roku chcą przede wszystkim tanio podróżować, KAYAK.pl znalazł ciekawe kierunki w Europie i na świecie, dokąd mogą wybrać się bez zrujnowania swojego portfela. Bilety lotnicze do włoskiej stolicy mody — Mediolanu — Polacy mogą dostać już w cenie średnio 181 złotych. Również Nowy Jork, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich podróżnych, mogą odwiedzić za niemal pół ceny, rezerwując loty na 9 miesięcy przed planowaną podróżą. Najlepsze promocje do Stanów Zjednoczonych można upolować, rezerwując wyjazdy od soboty do niedzieli.

Vera Pershina, Dyrektor Regionalny KAYAK na Polskę i Rosję komentuje: „Niektórzy ludzie uwielbiają planowanie podróży i spędzają wiele godzin na wyszukiwaniu najlepszych promocji. Jednak większość z nas chętnie korzysta w tej dziedzinie z pomocy ekspertów. W KAYAK analizujemy miliony danych, by wykorzystać je do obliczenia tego idealnego momentu na upolowanie najlepszej okazji. Wiedzą tą chętnie dzielimy się z wszystkimi podróżnymi. Mamy nadzieję, że powyższa analiza pozwoli Polakom dobrze zaplanować nadchodzące wakacje i sprawdzić, z jakim wyprzedzeniem powinni je zarezerwować. Dzięki tym informacjom planowanie i organizowanie podróży do najdalszych zakątków świata to czysta przyjemność”.

Źródło: Newseria.pl
Redakcja GP, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles