Wybieraj rozsądnie – na co zwracać uwagę przy wyborze rynny?

Bez względu na to, czy wybieramy rynny go po raz pierwszy, czy też przymierzamy się do jego wymiany, warto podjąć świadome decyzje.

Rynny to element, który w trakcie budowy domu metodą gospodarczą, schodzi na dalszy plan. Jak wszyscy wiemy – im bliżej finału prac, tym mniejszy budżet. Dlatego też zwykle decydującym kryterium bywa niska cena. Szybko jednak przekonujemy się, że ostatnią rzeczą, na której warto oszczędzać, jest jakość produktów oraz gwarancja producencka. O cechach dobrego systemu orynnowania opowiada ekspert marki Galeco – Magdalena Gardyła.

rynny
rynny

Materiał nie do zdarcia

Zmienne temperatury, zalegające zanieczyszczenia, rzadkie prace porządkowe – surowce, z jakich wykonane są systemy rynnowe, muszą być odporne na działanie całej gamy czynników atmosferycznych oraz zjawisk chemicznych. Dlatego też pierwszym elementem branym pod uwagę przy porównywaniu ofert, powinien być gatunek surowców oraz ich właściwości. – Inwestorzy w Polsce wybierają zwykle pomiędzy rynnami z PVC i stali. W trosce o długotrwały efekt estetyczny firma Galeco oferuje systemy uszlachetnione, o wyższej wytrzymałości. Rynny z PVC są zabezpieczone technologią „UV PROTECT”, chroniącą kolor przed odbarwieniem. Z kolei system Galeco STAL produkowany jest ze skandynawskiej stali, wzmocnionej czteroma warstwami ochronnymi. Blacha o grubości aż 0,6 mm jest dwustronnie ocynkowana, pasywowana i pokryta ochronną powłoką organiczną – mówi Magdalena Gardyła z firmy Galeco.

Chronione gwarancją

Inwestorom, swobodę w kwestii systematycznej konserwacji zapewnia wysoka jakość surowców.

rynny
rynny

Drugim aspektem, który warto wziąć pod uwagę w trakcie wyboru rynien, jest zakres oraz czas trwania gwarancji producenta. Ten czynnik również stanowi źródło nieocenionego komfortu dla właścicieli domów. Warto także pamiętać o tym, że nawet najtrwalsza rynna może dać za wygraną w starciu z długotrwałym obciążeniem w postaci pokrywy śnieżnej.

Firma Galeco za sprawą wysokiej jakości stosowanych surowców jest liderem, jeśli chodzi o czas trwania gwarancji. Systemy rynnowe STAL są objęte 35-letnim okresem gwarancji, natomiast produkty wykonane z PVC nie powinny ulec uszkodzeniu przez czas 15 lat. – mówi Magdalena Gardyła z firmy Galeco. Oczywiście, podstawą do objęcia gwarancją jest prawidłowy montaż zgodny z zaleceniami producenta.

Estetyka w dobrej cenie

Rynny to nieodzowny element aranżacji dachu, dlatego warto wziąć pod uwagę fakt, czy kolorystyka oferowana przez producenta pasuje do dachówki lub podbitki dachowej budynku. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym osiągniemy wyjątkowo estetyczny efekt. Zwykle jednak inwestorzy bardziej liczą się z ceną rynien niż ich wyglądem. Skutkiem tego podejścia jest częste wybieranie systemów orynnowania wykonanych z PVC. Tymczasem w skali całej inwestycji różnica kosztów pomiędzy zastosowaniem PVC a stali wynosi do 40%. Podsumowując, również w przypadku wycen warto porównać wszystkie dostępne opcje, nie rezygnując
z zasięgnięcia opinii specjalisty.

Źródło: Newseria.pl

Grey, fot.: pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles