Tych produktów lepiej z sobą nie łączyć!

Okazuje się, że niektóre produkty spożywcze w pojedynkę spisują się świetnie, natomiast w pewnych połączeniach – wręcz przeciwnie. Czego z czym nie należy zestawiać? Sprawdźmy to!

Herbata z cytryną

Wielu osobom zdarza się pić herbatę z cytryną – zwłaszcza w czasie zimy, aby się rozgrzać. Dietetycy twierdzą jednak, że nie jest to dobre dla naszego organizmu połączenie. Dlaczego? Plasterek kwaśnego owocu zmienia glin występujący w cytrynie w cytrynian glinu. Mówi się, że związek ten może powodować Alzheimera. Aby ograniczyć powstawania przyswajalnej formy glinu należy dodawać cytrynę do odcedzonego naparu (bez fusów). Nie ma więc potrzeby rezygnować ze spożycia tego drogocennego, bogatego w polifenole napoju z dodatkiem cytryny.

Twaróg oraz pomidor

W zdrowej diecie nie podaje się razem także twarogu oraz pomidora. Jaki jest tego powód? Tworzą się wówczas niekorzystne substancje odkładające się w naszych stawach, mogą one powodować trudności z poruszaniem się. Twaróg i pomidory osobno – tak, jednak nie łączmy ich.

Ciasto drożdżowe i herbata

Podobnie ma się rzecz w przypadku ciasta drożdżowego i herbaty – tych produktów lepiej z sobą nie łączyć!. Specjaliści ostrzegają, że napój ten blokuje wchłanianie witaminy B1, która słynie z dobroczynnego wpływu na nasz układ nerwowy. Herbata zawiera substancje zwane garbnikami, które ograniczają przyswajanie witaminy B1. Dlatego połączenie herbaty z ciastem drożdżowym ograniczy wchłanianie tiaminy z tego deseru. Należy jednak pamiętać, że nie należy traktować ciasta drożdżowego, jako podstawowego źródła witaminy B1. Znajdziemy ja w znacznie zdrowszych produktach takich jak min.: kiełki pszenicy, chleb żytni, pestki słonecznika, płatki owsiane, mięso, ryby.

Mięso i czerwone wino

Zapomnijmy także o łączeniu czerwonego mięsa i czerwonego wina – w trosce o zdrowie! Zawarte w czerwonym winie garbniki ograniczają wchłanianie żelaza, którego dużą ilość możemy znaleźć w mięsie czerwonym. Jeśli jednak nie cierpimy na niedokrwistość z powodu niedoboru tego pierwiastka, nie ma większych powodów, by unikać od czasu do czasu lampki czerwonego, bogatego w antyoksydanty trunku do kolacji z produktami mięsnymi.

Herbata z miodem

Trzeba także pamiętać o niełączeniu gorącej herbaty z miodem. Powoduje to niestety ogromne ubytki drogocennych składników miodu. Dietetycy proponują schłodzenie przed tym herbaty do temperatury poniżej 40 stopni Celsjusza.

Tych produktów lepiej z sobą nie łączyć, a jak widać po powyższych przykładach, warto się zastanowić jak takie połączenie wpłynie na ich działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles