Stwórz na parapecie własny mini – ogródek w zimie!

Zima to trudny czas pod względem kulinarnym – latem świeżych owoców i warzyw jest całe mnóstwo, teraz musimy sobie radzić głównie dzięki korzeniom oraz kiszonkom, a także mrożonym specjałom. Jednak jak najbardziej możemy wzbogacić nieco tę listę, zakładając na parapecie (lub znajdującym się w jego pobliżu kuchennym blacie) mały własny mini – ogródek. To będzie wspaniała bomba witaminowa! Najłatwiej kupić gotowe zioła w torebkach lub w pęczkach, znacznie trudniej wyhodować je we własnej kuchni na parapecie.

Warzywa z domowego ogródka

Co może się w nim znaleźć? Już odpowiadamy na to pytanie! Pierwsze skojarzenie to rzecz jasna szczypiorek wyhodowany z cebuli – można dodawać go do szeregu przeróżnych potraw, kanapek, sałatek, twarożku. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z końcówki pietruszki (po włożeniu jej do wody i odczekaniu kilku dni) z powodzeniem dorobimy się zielonej, pysznej natki. Znakomicie nadaje się nie tylko do zup – to prawdziwa skarbnica cennej witaminy C, której nam w okresie zimowym bardzo brakuje.

Zioła na parapecie

Sprawdzą się także zioła w doniczkach – mięta, bazylia, melisa, estragon tymianek, rozmaryn – długo można by wymieniać. Pamiętać należy, aby na mini – ogródek wybrać najbardziej nasłonecznione, najlepiej południowe okno w kuchni. Rośliny należy obficie podlewać, wodą o temperaturze pokojowej, gleba powinna być stale wilgotna. Zarówno cebula na szczypiorek i pietruszka na natkę znakomicie znoszą klimat domowy. Zielony ogródek to nie tylko codzienne źródło zdrowia, prezentuje się pięknie, stanowiąc cudowną ozdobę kuchni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Related Articles